W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Majówka z przewodnikiem w Lublinie

Majówka z przewodnikiem w Lublinie
22.04.202211:22

Oczekując na turystów, którzy zaplanowali długi weekend w Lublinie, Lokalna Organizacja Turystyczna Metropolia Lublin przygotowała specjalną ofertę spacerów w ramach akcji „Poznaj Lublin z Przewodnikiem”. W ciągu 4 dni zorganizowane zostanie aż 7 spacerów w dwóch językach - polskim i angielskim. Turystów i mieszkańców zainteresowanych poznaniem miasta, oprowadzą profesjonalni miejscy przewodnicy zrzeszeni w LOT Metropolia Lublin.

W specjalnej ofercie przygotowanej na weekend majowy znalazły się 4 spacery w języku polskim i 3 w języku angielskim. Uczestnicy wyruszą z Łukaszem Fiutą szlakiem „Przypadków lubelskich”, czyli historii o mieście i ludziach, posłuchają o „Lublinie między wojnami – z kronik Policji Państwowej” opowiedzianych przez Joannę Szmit, a także zagłębią się w „Lubelskich opowieściach i legendach” w wykonaniu Kingi Witkowskiej-Mirosław. Z kolei na turystów zagranicznych czekają oryginalne spacery z Martinem Daleboutem – holendrem, który od wielu lat jest przewodnikiem w Mieście Inspiracji. Martin’s City Tours zaprasza na spacery zatytułowane: „Lublin nocą – straszne historie z miasta”, a także „PRL – Komunizm w Polsce/Lublinie”.

Osoby, które nie chcą czekać aż do majówki, mogą wziąć udział w spacerze już jutro (23 kwietnia). O godzinie 13:00 rozpocznie się rozgrzewka przed długim weekendem – najpierw swoich gości zabierze w podróż Łukasz Fiuta opowiadając o „Przypadkach lubelskich”, czyli historiach o mieście i ludziach, a następnie (tuż po zmroku) o godzinie 20:00 rozpocznie się spacer szlakiem strasznych historii z Lublina w wykonaniu Martin’s City Tours.

– Warto zaznaczyć, że spacery odbywają się niezależnie od liczby uczestników czy warunków pogodowych. Oczywiście przewodnicy biorą te zmienne pod uwagę, dostosowując plan wycieczki – mówi Krzysztof Raganowicz, Prezes Lokalnej Organizacji Turystycznej Metropolia Lublin.

Program „Poznaj Lublin z Przewodnikiem” od samego początku cieszy się dużym zainteresowaniem. Od lutego 2022 roku w spacerach wzięło udział łącznie niemal 200 osób. Zaletą akcji jest jej kompleksowość. W jednym miejscu zgromadzona jest oferta kilku przewodników miejskich, różnorodne trasy i terminy. Po stronie osoby zainteresowanej udziałem w spacerze pozostaje jedynie wybór trasy, daty wycieczki, a następnie szybki i łatwy zakup biletu w Centrum Inspiracji Turystycznej przy ul. Jezuickiej 1/3 lub za pośrednictwem portalu evenea.pl.

Spacery będą odbywać się do końca maja według ustalonego harmonogramu tj. w każdy weekend aż do 29 maja włącznie.

– Coraz cieplejsze dni zachęcają do wyjścia z domu. Spacer z przewodnikiem to doskonała okazja do spędzenia wolnego czasu na świeżym powietrzu, poznając miasto w świetnej atmosferze. Łączymy przyjemne z pożytecznym, dlatego zapraszamy do udziału zarówno dzieci, jak i dorosłych – dodaje Krzysztof Raganowicz, Prezes Lokalnej Organizacji Turystycznej Metropolia Lublin.

Więcej informacji na temat programu „Poznaj Lublin z Przewodnikiem” znajduje się na stronie przewodnik.lublininfo.com

Pliki do pobrania