W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Panel turystyczny podczas KIEW 2015

Panel turystyczny podczas KIEW 2015
06.10.201511:59

W ramach IV Kongresu Inicjatyw Europy Wschodniej, odbywającego się w tym roku w dniach 1-3 października w Muzeum Lubelskim miało miejsce spotkanie przedstawicieli szeroko rozumianej branży turystycznej z Polski i zagranicy.

Niezwykle bogaty program Linii Turystyka obejmował trzy panele tematyczne:

  • Emocje budowane przez wydarzenia, miejsca i ludzi
  • Produkt turystyczny w gospodarce doświadczeń
  • Miasta przyszłości w kontekście zarządzania ofertą turystyczną miasta

Panel dyskusyjny "Emocje budowane przez wydarzenia, miejsca i ludzi", który rozpoczął spotkanie był okazją do poznania dobrych praktyk, gdzie doświadczanie i budowanie emocji wśród odbiorców stanowią trzon i przewagę konkurencyjną produktu. Szczególnie ciekawe było poznanie osobistych motywacji i opowieści o powstaniu pomysłu na biznes związany z turystyką. Jedną z inspirujących historii opowiedziała Małgorzata Żmijska, autorka "nieMAPY" Łodzi przeznaczonej dla najmłodszych odbiorców. Właściciele pensjonatu “W drzewach” w Nałęczowie, wirtualnie przenieśli uczestników do swoich apartamentów usytuowanych kilka metrów nad ziemią w koronach drzew. Z kolei niezwykłymi pomysłami na restauracje tematyczne zaintrygowali uczestników właściciele sieci lokali gastronomicznych na Ukrainie - Julia Stefaniuk i Marek Zarhin.

O tym, że doświadczanie i budowanie emocji stanowią trzon i przewagę konkurencyjną produktu przekonywali Dawid Zaraziński z Dziennika Turystycznego oraz Piotr Kasperczak z Travel Camp. Zachęcali do wykorzystywania storytellingu, czyli opowiadania historii jako skutecznego narzędzia w budowaniu produktów turystycznych silnie nasyconych wrażeniami, zgodnie z potrzebami i oczekiwaniami współczesnego turysty. Dużą rolę w „przemyśle doświadczeń” odgrywa wykorzystanie nowoczesnych technologii, które umożliwiają poznawanie i zapisywanie osobistych doświadczeń oraz dzielenie się nimi.

Jerzy Porębski z Towarzystwa Projektowego z Warszawy oraz Agnieszka Nawrocka z firmy Tukej z Katowic zaprezentowali przykłady ciekawych rozwiązań w zakresie projektowania systemów informacji wizualnej. Wdrożone projekty, których byli autorami, z powodzeniem funkcjonują w innych miastach.

Spotkanie zakończyła projekcja filmów dokumentujących wieloletni proces powstawania Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN w Warszawie.

Niezwykle bogaty program zachęcił do udziału ok. 100 osobową grupę pasjonatów turystyki, którzy mieli okazję do nawiązania kontaktów oraz wymiany cennych doświadczeń.