W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Po zimowej przerwie wracają pokazy na fontannie multimedialnej

Po zimowej przerwie wracają pokazy na fontannie multimedialnej
28.04.202312:11

Z początkiem maja na Plac Litewski wracają pokazy na fontannie multimedialnej. Inaugurację sezonu zaplanowano w poniedziałek (1 maja) na godz. 21.00. Podczas pierwszego spektaklu zaprezentowane zostaną „Wieniawski IMPRO” oraz „Unia Narodów”. Natomiast w ostatni weekend maja Miasto Lublin zaprasza na premierę nowego multimedialnego widowiska „Lublin is YOUth”, które powstało w związku z obchodami Europejskiej Stolicy Młodzieży Lublin 2023.

– Pokazy multimedialne na Placu Litewskim to stały punkt programu wiosennych i letnich weekendowych wieczorów. Od kilku lat niezmiennie cieszą się dużym zainteresowaniem zarówno mieszkańców, jak i osób odwiedzających Lublin. W tym roku, w związku z realizacją przez Lublin tytułu Europejskiej Stolicy Młodzieży do znanych z poprzednich lat widowisk dołącza kolejne, dedykowane właśnie młodym osobom. Serdecznie zapraszam do wspólnych spotkań  – mówi Krzysztof Żuk, Prezydent Miasta Lublin.

W maju zaplanowano łącznie 10 pokazów, które będą odbywać się w weekendy od godziny 21.00. Wśród nich znajduje się premierowe widowisko „Lublin is YOUth”. Nowy pokaz w całości poświęcony jest młodości. Opowiada o poszukiwaniu przez młodych własnej drogi, tożsamości oraz o szukaniu swojego miejsca w świecie. Autorzy – Łukasz Wit-Michałowski i Piotr Bańka – zwracają uwagę na fakt, że za sprawą rozwoju technologii zyskaliśmy nowe możliwości, ale też zagrożenia, z którymi wcześniej człowiek nie musiał radzić sobie na taką skalę. Autorzy pokazują, jak w świecie cyfryzacji i sztucznej inteligencji, młodym ludziom doskwiera atomizacja, samotność czy izolowanie w swoich własnych problemach. Tytuł Europejskiej Stolicy Młodzieży jest niepowtarzalną szansą dla wszystkich mieszkańców Lublina – niezależnie od wieku, do wyjścia ze swoich indywidualnych światów na rzecz wspólnoty, którą za sprawą tego tytułu mogą jeszcze skuteczniej niż dotąd współtworzyć. To czas organizowania się we wspólnych aktywnościach, procesach kreacji oraz działania otwartego na udział całej społeczności Lublina.

Poniżej harmonogram pokazów:

  • poniedziałek (1 maja) – Wieniawski, Unia Narodów;
  • wtorek (2 maja) – Czarcia Łapa, Symfonia Nauki;
  • piątek (5 maja) – Czarcia Łapa, Tradycje Lubelskiego Przemysłu Lotniczego, Anioły Lubelskie;
  • sobota (6 maja) – Symfonia Nauki, Tradycje Lubelskiego Przemysłu Lotniczego, Sen o Mieście;
  • piątek (12 maja) – Wieniawski IMPRO, Wydarzenia Kulturalne;
  • sobota (13 maja) – Czarcia Łapa, Unia Narodów;
  • piątek (19 maja) – Symfonia Nauki, Historia Placu Litewskiego na wesoło;
  • sobota (20 maja) – Wieniawski IMPRO, Tradycje Lubelskiego Przemysłu Lotniczego, Anioły Lubelskie;
  • piątek (26 maja) – Lublin is YOUth (pokaz w języku polskim), Symfonia Nauki;
  • sobota (27 maja) – Lublin is YOUth (pokaz w języku angielskim), Czarcia Łapa.

Do sprawdzania harmonogramu oraz opisu pokazów zapraszamy na stronę: fontanna.lublin.eu.

W Lublinie uruchomiono także pozostałe miejskie fontanny. Mieszkańcy mogą już odwiedzać również obiekty w Parku Ludowym oraz w Ogrodzie Saskim.