W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Rusza siódma edycja Poznaj Lublin z Przewodnikiem!

Rusza siódma edycja Poznaj Lublin z Przewodnikiem!
18.01.202411:08

Już 1 lutego wystartuje kolejna, siódma edycja programu „Poznaj Lublin z Przewodnikiem”, czyli cykl spacerów organizowanych przez Lokalną Organizację Turystyczną Metropolia Lublin i zrzeszonych w niej przewodników miejskich. Na mieszkańców i przybywających do Lublina turystów czeka bogaty harmonogram spacerów, który obejmuje aż 4 nadchodzące miesiące - luty, marzec, kwiecień i maj. W programie nie zabraknie tras wiodących szlakiem popularnych zabytków i legend, spacerów dla rodzin z dziećmi czy wycieczek w języku angielskim.

W styczniu będzie można zakupić bilety na spacery odbywające się w lutym, od 1 lutego do sprzedaży wejdą bilety na spacery w marcu, od 1 marca na spacery w kwietniu, a od 1 kwietnia na spacery majowe. Wycieczki startują w soboty o 13.00 z Centrum Inspiracji Turystycznej na ul. Jezuickiej 1/3 w Lublinie. Od 13 stycznia do 11 lutego w oprowadzaniu z przewodnikiem można wziąć jednak udział codziennie. Tak bogaty harmonogram został przygotowany z myślą o mieszkańcach województwa lubelskiego, a także sąsiednich województw – zwłaszcza mazowieckiego oraz podkarpackiego – którzy w tym czasie korzystają z ferii zimowych. Na codzienne spacery LOT Metropolia Lublin zaprosi również podczas majówki – od 1 do 5 maja.

– Tak bogaty program to odpowiedź na duże zainteresowanie ze strony turystów, którzy coraz chętniej wybierają się na zwiedzanie Lublina zimą i wiosną. Dzięki zróżnicowanej tematyce spacerów udział w nich może wziąć każdy, bowiem w harmonogramie znalazły się zarówno propozycje dla uczestników od 16. roku życia, rodzin z dziećmi, jak i wycieczki bez ograniczeń wiekowych – mówi Krzysztof Raganowicz, Prezes Lokalnej Organizacji Turystycznej Metropolia Lublin.

W programie jak zwykle nie zabrakło wycieczek szlakiem popularnych zabytków i legend, wycieczek tematycznych, podczas których uczestnicy będą mogli poznać różne aspekty historii Lublina, a także spacerów z przewodnikiem w stroju historycznym. Oprócz spacerów w języku polskim w harmonogramie tradycyjnie znalazły się również wycieczki w języku angielskim przygotowane z myślą o turystach, którzy licznie odwiedzają Lublin, a także cudzoziemcach zamieszkujących nasze miasto. Spacery po angielsku odbywać się będą w wybrane soboty.

Zaletą programu „Poznaj Lublin z Przewodnikiem” jest jego kompleksowość. W jednym miejscu zgromadzona jest oferta kilku przewodników miejskich, tematy tras, dokładne terminy, miejsca spotkania i ceny biletów. Po stronie osoby zainteresowanej udziałem w oprowadzaniu pozostaje jedynie wybór trasy, daty spaceru, a następnie szybki i łatwy zakup biletu w Centrum Inspiracji Turystycznej przy ul. Jezuickiej 1/3 lub za pośrednictwem strony internetowej. Bilety na spacery w języku polskim zakupić można w cenie 30 zł, a bilety na spacery w języku angielskim w cenie 50 zł. Każda wycieczka trwa od półtorej do dwóch godzin.

Wszystkie informacje na temat programu „Poznaj Lublin z Przewodnikiem” dostępne są na stronie przewodnik.lublininfo.com.