Serwis Lublin.eu używa plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich użycie.Zamknij

Drukuj stronę do PDF Sen o mieście - widowisko teatralne

27.07.201712:11

Zapraszamy na barwne widowisko w reżyserii Janusza Opryńskiego opowiadające o ważnych epizodach z historii Lublina. Doskonale przyjęta pierwsza prezentacja „Snu o mieście”, która odbyła się we Wrocławiu w ramach Europejskiej Stolicy Kultury w maju 2016 roku, zostanie powtórzona specjalnie dla lubelskiej publiczności.

Para młodych ludzi: ona – tańcząca na szarfie, on – chodzący po linie, w towarzystwie sztukmistrzów i innych artystów sztuki cyrkowej ukażą dramaty i upadki, wskrzeszenia i chwile wielkiego szczęścia wyjęte z przeszłości naszego miasta. To wszystko na tle scenografii Jarosława Koziary z jego mistycznym wielkim słońcem i muzyką skomponowaną przez lubelskiego kompozytora Rafała Rozmusa. Historyczny tekst przeczyta Zbigniew Dziduch, a fragmenty „Poematu o mieście Lublinie” Józefa Czechowicza wyrecytuje Dorota Landowska. Wstęp wolny.

Pokazy odbędą się aż 5 razy w magicznym i ważnym dla naszego miasta miejscu - na Dziedzińcu Muzeum Lubelskiego. Narrację widowiska uzupełni inspiracja freskami z Kaplicy Trójcy Świętej.
terminy:

  • sobota - 5 sierpnia - 21:00
  • niedziela - 6 sierpnia - 21:00
  • sobota - 12 sierpnia - 21:00
  • niedziela - 13 sierpnia - 21:00
  • poniedziałek - 14 sierpnia - 21:00

Wydarzenia polecane

Lato w mieście 2018