W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.
Wiosna w Muzeum Lubelskim
01.03.201708:33

Na początku miesiąca swoje prace zaprezentuje niemiecka artystka Lore Bert. Jej niezwykle misterne i subtelne zarazem prace, przywołujące na myśl kompozycje na poły rzeźbiarskie, na poły tkane, będą pokazywane w Lublinie po raz pierwszy. Do prezentacji podczas lubelskiej odsłony wystawy "The vortex of cultures – Fragile Values" artystka wybrała blisko 30 obiektów, powstałych w latach 1998 – 2016. Wśród nich znalazła się także specjalna instalacja świetlna przeznaczona do Kaplicy Trójcy Świętej.

10 marca w salach Muzeum pojawią się najpiękniejsze i najcenniejsze egzemplarze lubelskiej sztuki złotniczej. Wystawa "Złotnictwo lubelskie ze zbiorów muzealnych i kolekcji prywatnych" to dwieście eksponatów ze zbiorów własnych, Muzeum Narodowego w Warszawie, kościelnych i prywatnych.

17 marca Muzeum zaprezentuje wystawę kolekcji współczesnej grafiki i rysunku ze zbiorów pochodzącego z Lublina wybitnego artysty Tadeusza Mysłowskiego. Jest to pierwsza w Polsce odsłona prywatnych zbiorów Kolekcjonera licząca blisko 200 prac gromadzonych przez ponad pół wieku. Obok wybitnych przedstawicieli polskiej sztuki współczesnej, takich jak m.in.: Jan Berdyszak, Henryk Berlewi, Stanisław Dróżdż, Stanisław Fijałkowski, Józef Gielniak, Jerzy Nowosielski, Roman Opałka, Jan Pamuła, Jerzy Panek, Konrad Srzednicki, Henryk Stażewski, Mieczysław Wejman, znajdują się również prace artystów z zagranicy, m.in. Pieta Mondriana, Josepha Albersa, Jaspera Johnsa, Jeana Arpa, a także takich twórców, jak Pablo Picasso, Andy Warhol, Salvador Dali, Victor Vasarely czy Wassily Kandinsky.

LORE BERT. The Vortex of Cultures – Fragile Values
Otwarcie wystawy: 3 marca 2017, godz. 18.00.
Wystawa czynna od 4 marca do 2 kwietnia 2017.

Złotnictwo lubelskie ze zbiorów muzealnych i kolekcji prywatnych
Otwarcie wystawy: 10 marca 2017, godz. 17.00.

Tadeusz Mysłowski. Kolekcja grafiki
Otwarcie wystawy: 17 marca 2017, godz. 18.00.
Wystawa czynna od 18 marca do 3 maja 2017.