Serwis Lublin.eu używa plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich użycie.Zamknij

Drukuj stronę do PDF Zwiedzaj z Lubelską Kartą Turysty

24.05.201715:29

Lubelska Karta Turysty to nowoczesny produkt turystyczny, który ułatwia korzystanie z oferty turystycznej, kulturalnej i gastronomicznej Lublina. Tego typu Karty działają od lat z powodzeniem w większości europejskich miast. System doskonale sprawdza się w Krakowie, Gdańsku, Poznaniu, Londynie, Berlinie czy Pradze.

Inicjatywa i koncepcja stworzenia Lubelskiej Karty Turysty wynika z wyraźnie rosnącego zainteresowania mieszkańców i gości Lublina ofertą turystyczną miasta. W roku obchodów wielkiego jubileuszu 700-lecia nadania Lublinowi praw miejskich prezentujemy kolejne, po atrakcyjnych mapach w gablotach i mobilnej aplikacji - Turystyczny Lublin, rozwiązanie podnoszące jakość obsługi turystów. Serdecznie zachęcam mieszkańców i gości Lublina do zwiedzania miasta, odkrywania jego bogatej oferty, poznawania nowych miejsc i atrakcji ukazujących bogate dziedzictwo kulturalne i historyczne. Lubelska Karta Turysty to doskonała okazja do tego by w prosty, przystępny i niedrogi sposób poznać najpiękniejsze miejsca w Lublinie - mówi Krzysztof Komorski, Zastępca Prezydenta Miasta Lublin ds. kultury, sportu i relacji zewnętrznych.

Do projektu przystąpiło około 40 podmiotów działających w obszarze turystyki, w tym wszystkie lubelskie muzea, rekreacji, gastronomii i kultury w Lublinie. 11 Partnerów dla karty dobowej i 18 Partnerów dla karty trzydniowej oferuje użytkownikom Karty wejścia do ich obiektów bez ponoszenia dodatkowych opłat. W 31 Punktach Partnerskich, m.in. restauracje, hotele, sklepy z pamiątkami, użytkownicy Karty Turysty otrzymają określone zniżki na usługi, produkty, itp. Lista wszystkich partnerów znajduje się na stronie internetowej Lubelskiej Karty Turysty, www.lublincard.eu.

Lubelska Karta Turysty dostępna jest w wersji 24h i 72h, w wersji normalnej i ulgowej (studenci, emeryci, renciści, osoby niepełnosprawne) oraz z/bez biletu komunikacji miejskiej. Turyści mają do wyboru osiem pakietów:

  • 24 godzinna, normalna, bez przejazdów komunikacją miejską: 45 zł
  • 24 godzinna, ulgowa, bez przejazdów komunikacją miejską: 35 zł
  • 72 godzinna, normalna, bez przejazdów komunikacją miejską: 65 zł
  • 72 godzinna, ulgowa, bez przejazdów komunikacją miejską: 50 zł
  • 24 godzinna, normalna, z przejazdami komunikacją miejską: 58 zł
  • 24 godzinna, ulgowa, z przejazdami komunikacją miejską: 42 zł
  • 72 godzinna, normalna, z przejazdami komunikacją miejską: 87 zł
  • 72 godzinna, ulgowa, z przejazdami komunikacją miejską: 61 zł

Lubelska Karta Turysty to karta zbliżeniowa wielokrotnego użytku, co oznacza, że po wygaśnięciu zakupionego pakietu, w przyszłości będzie można ją ponownie doładować wybranym pakietem.

Punkty sprzedaży Karty Turysty:

Lubelski Ośrodek Informacji Turystycznej i Kulturalnej ul. Jezuicka 1/3, Lublin, tel. +48 81 532 44 12,

Punkt Informacji Turystycznej w Porcie Lotniczym Lublin ul. Króla Jana III Sobieskiego 1, Świdnik, tel. +48 81 532 44 12

Piwnica pod Fortuną ul. Rynek 8, Lublin, tel. +48 81 444 55 55,

Sklep internetowy: www.lublincard.eu

Biuro Lubelskiej Karty Turysty: Lubelski Ośrodek Informacji Turystycznej i Kulturalnej ul. Jezuicka 1/3, Lublin, tel. +48 81 532 44 12,

Pliki do pobrania

ulotka Lubelska Karta Turysty.pdf
ulotka Lubelska Karta Turysty
plakat Lubelska Karta Turysty.pdf
plakat Lubelska Karta Turysty

Wydarzenia polecane

Lato w mieście 2018