W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Nabór kandydatów na rachmistrzów spisowych do 16 lutego

Nabór kandydatów na rachmistrzów spisowych do 16 lutego
08.02.202109:40

W związku z decyzją Dyrektora Centralnego Biura Spisowego, termin naboru kandydatów na rachmistrzów spisowych został wydłużony do 16 lutego.

Miasto Lublin poszukuje kandydatów na 138 rachmistrzów do przeprowadzenia Narodowego Spisu Powszechnego Ludności i Mieszkań w 2021 roku na terenie Lublina. Rachmistrzem spisowym może zostać osoba pełnoletnia, niekarana, która posiada wykształcenie co najmniej średnie, posługuje się językiem polskim w mowie i piśmie oraz cieszy się dobrą opinią.

Wyłonieni w wyniku naboru kandydaci na rachmistrzów będą zobowiązani do wzięcia udziału w jednodniowym szkoleniu zakończonym egzaminem (w terminie 15 lutego - 31 marca), obejmującym m.in. metodologię, organizację, ochronę danych osobowych w spisie oraz praktyczną pracę w aplikacji spisowej. Rachmistrzowi spisowemu będzie przysługiwało wynagrodzenie zależne od liczby przeprowadzonych wywiadów telefonicznych (stawka 4 zł brutto) i wywiadów bezpośrednich (stawka 7 zł brutto). Po wejściu w życie drugiej nowelizacji ustawy o narodowym spisie powszechnym ludności i mieszkań w 2021 r.  dla wszystkich grup rachmistrzów spisowych będzie stosowana jednolita stawka 6 zł brutto za każdą prawidłowo wypełnioną ankietę osobową, niezależnie od tego, czy będzie to wywiad bezpośredni czy telefoniczny.

Wymagane dokumenty należy składać w zamkniętej kopercie z dopiskiem: „Nabór kandydatów na rachmistrzów spisowych – Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań w 2021 r.” w Urzędzie Miasta Lublin w Biurze Obsługi Mieszkańców: ul. Wieniawska 14, ul. Filaretów 44, ul. Kleeberga 12A, Szaserów 13-15, ul. Wolska 11, w dni robocze w godzinach 7.45-15.15, lub przesłać na adres: Urząd Miasta Lublin, plac Króla Władysława Łokietka 1, 20-109 Lublin. Zgłoszenie można również wysłać elektronicznie za pośrednictwem skrzynki ePUAP Urzędu Miasta Lublin.

Kwestionariusz oraz informacje znajdują się na stronie Lublin.eu oraz w Miejskim Biurze Spisowym pod numerami tel. 81 466 12 00, 81 466 20 10.