W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Microsoft w edukacji inkluzywnej

Microsoft w edukacji inkluzywnej
08.04.202111:20

Praca z uczniami o specjalnych potrzebach edukacyjnych z wykorzystaniem narzędzi Microsoft.

Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z aktualnie prowadzonymi działaniami Microsoft w zakresie edukacji inkluzywnej.
 

W poniższych materiałach znajdą Państwo: 

  • katalog narzędzi integracyjnych Microsoft przydatnych w edukacji,
  • studium przypadku Zespołu Szkół Specjalnych w Kowanówku,
  • ścieżkę szkoleniową na platformie Microsoft Educator Centre, zawierającą wskazówki jak zbudować cyfrową społeczność integracyjną w Państwa szkole,
  • zaproszenie na webinaria na temat wykorzystania Office 365 Education do indywidualizacji pracy z uczniem ze SPE, a także motywacji i aktywizacji uczniów.

Katalog narzędzi integracyjnych:

Ułatwienia dostępu w systemie operacyjnym Windows 10 i usłudze Microsoft 365 Education pomagają nauczycielom w stworzeniu włączającego środowiska edukacyjnego, które pozwoli uczniom rozwijać samodzielność i kreatywność, opanowywać czytanie, języki obce i nauki ścisłe.

Załączony katalog narzędzi integracyjnych stanowi przegląd dostępnych funkcjonalności i instrukcję ich wykorzystania.

Pobierz katalog narzędzi integracyjnych firmy Microsoft
 

Studium przypadku Zespołu Szkół Specjalnych w Kowanówku

Pedagodzy z Zespołu Szkół Specjalnych w Kowanówku stawiają na nauczanie inkluzywne i skoncentrowane na potrzebach uczniów.

Ich metody nakierowane są na rozwój indywidualnych zdolności i kształtowanie wiary we własne możliwości, a do ich wprowadzenia wykorzystywane są ułatwienia dostępu proponowane przez Microsoft.

Studium przypadku Zespołu Szkół Specjalnych w Kowanówku do przeczytania.

 

Ścieżka szkoleniowa na platformie Microsoft Educator Centre:

Przy współpracy z Achievement for All, wiodącą edukacyjną organizacją charytatywną, specjalizującą się w edukacji włączającej przygotowaliśmy specjalną ścieżkę szkoleniową na platformie Microsoft Educator Centre.

Ścieżka szkoleniowa składa się z 6 oddzielnych kursów online, które zawierają wskazówki jak zbudować cyfrową społeczność integracyjną w Państwa szkole.

PRZEJDŹ do ścieżki szkoleniowej

Zaproszenie na kwietniowe webinaria
 

Indywidualizacja pracy z uczniem ze SPE z wykorzystaniem narzędzi Office 365 Education.
 

Kiedy? 19 kwietnia (poniedziałek), godz. 18:00 – 18:45
 

Tematyka webinarium:

  • czytnik immersyjny i jego zastosowanie w pracy z uczniami z dysleksją rozwojową i różnorodnymi dysfunkcjami i niepełnosprawnościami;
  • funkcje Microsoft Teams pozwalające na indywidualizację procesu edukacyjnego.

Zapisz się na webinarium!

Motywacja i aktywizacja uczniów z wykorzystaniem aplikacji pakietu Office 365 Education

Kiedy? 26 kwietnia (poniedziałek), godz. 18:00 – 18:45


Tematyka webinarium:

  • narzędzia i możliwości aplikacji Office 365 Education wpływające na wzrost motywacji w edukacji zdalnej i stacjonarnej;
  • możliwości aktywizacji uczniów podczas lekcji z wykorzystaniem Microsoft Teams.

Zapisz się na webinarium!

Na webinariach zostanie pokazane rozwiązanie partnerów Microsoft. Aktywna Tablica SPE to wspólna inicjatywa firm Skriware i Learnetic, która ma na celu jak najbardziej ułatwić procesy wnioskowania i sprawozdawcze dyrekcjom szkół specjalnych, integracyjnych oraz z oddziałami specjalnymi lub integracyjnymi, dzięki nowoczesnej infrastrukturze szkolnej.

 

Spotkania poprowadzą:

Zyta Czechowska - nauczycielka w Zespole Szkół Specjalnych w Kowanówku, laureatka konkursu Nauczyciel Roku 2019. Właścicielka i dyrektorka Niepublicznego Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli - Zyta Czechowska specjalni.pl. Współprowadzi bloga edukacyjnego: www.specjalni.pl. Trenerka Cyfrowego Dialogu i programu #SuperKoderzy w zakresie programowania i TIK. Należy do społeczności Superbelfrzy RP i Microsoft Innovative Educator Ekspert (MIEE).

Jolanta Majkowska - wicedyrektor Zespołu Szkół Specjalnych w Kowanówku oraz nauczycielka języka polskiego, historii i informatyki. Od lat wdraża nowoczesne technologie w szkole specjalnej. Współautorka bloga propagującego wykorzystanie technologii informacyjno-komunikacyjnych w nauczaniu dzieci ze SPE: www.specjalni.pl. Należy do grupy Superbelfrzy RP oraz społeczności Microsoft Innovative Educator Expert (MIEE).
 

Webinaria odbędą się na platformie Microsoft Teams Live Event i wymagana jest wcześniejsza rejestracja (linki powyżej). Udział w webinariach jest bezpłatny, a po ich zakończeniu uczestnicy otrzymują certyfikaty. Liczba miejsc jest ograniczona.