W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Od zdalnej nauki do szkoły przyszłości

Od zdalnej nauki do szkoły przyszłości
18.01.202111:49

Szkoła przekazuje wiedzę ale przede wszystkim uczy postaw. Nieocenionym wsparciem tego procesu jest technologia, a co za nią idzie – budowanie kompetencji cyfrowych, zarówno przez przedstawicieli samorządów, jak i wśród nauczycieli, uczniów i rodziców.

Narzędzia cyfrowe wspierają nauczycieli w ich codziennej pracy w przekazywaniu wiedzy, w komunikacji z uczniami i rodzicami. Dzięki nim młodzi ludzie uzyskają umiejętności, które w przyszłości wpłyną na odnoszone sukcesy osobiste i zawodowe.

Jakiego wsparcia potrzebuje dzisiejsza szkoła? Jak nauczyciele mogą wykorzystać technologię w procesie nauczania? Co możemy zrobić, aby szkoła mogła lepiej wypełniać swoją misję? Jak powinna wyglądać współpraca samorządu terytorialnego z dyrektorami szkół? Na te i inne pytania znajdziemy odpowiedź w załączonej publikacji, która stanowi zbiór doświadczeń zebranych w trakcie realizowania projektów „Szkoła w Chmurze Microsoft”. 

Zapraszamy do lektury załączonego folderu.

Pliki do pobrania