W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.Zamknij

Drukuj stronę do PDF Fundacja Kaisera Söze

Organizacja pozarządowa: Fundacja
Kategoria instytucji: fundacja
Adres: ul. Różana 14/6
Adres www: kaisersoze.pl
Email:
Fundacja Kaisera Söze powstała z inicjatywy aktywnych konsumentów kultury, którzy zapragnęli współistnieć na mapie kulturalnej Lublina, organizując koncerty (nie tylko kameralne) i spotkania (nie tylko autorskie), prowadząc warsztaty (nie tylko tkackie) i działalność (nie tylko wydawniczą). Mieszkamy i działamy w Lublinie bo widzimy wielki artystyczny potencjał tego miasta. Chcemy, aby w przyszłości stał się ważnym ośrodkiem kulturalnym w Polsce. Chcemy tworzyć, edukować, animować i obserwować. Fundację tworzą osoby związane z kulturą lubelską od wielu lat; każda z nich zaangażowana jest w budowanie kulturalnej tożsamości miasta. Oprócz lokalnego patriotyzmu łączy ich także zamiłowanie do innych kultur i podróży w celu ich poznania. Pół składu złożonego z anglistów z zawodu i jedna rodowita Amerykanka powoduje, że te zamiłowania skłaniają się ku anglojęzycznych krajów. Tam jeżdżą, podziwiają i uczą się jak żyją inni. Druga połowa składu to menedżerowie kultury z zawodu i kultura to ich karma. Fundacja ma na celu przede wszystkim promowanie kultury – lubelskiej, ogólnopolskiej, zagranicznej. Szeroki wachlarz aktywności pozwala na prowadzenie działalności kulturalno-edukacyjnej w różnych formach – imprezy kulturalne, seminaria, warsztaty, konkursy, wydawnictwa, stypendia. Pragniemy realizować własne projekty kulturalne jak również wspierać wartościowe, już istniejące wydarzenia kulturalne. Służymy innym swoją pomocą merytoryczną, promocyjną i organizacyjną. Wśród gości zapraszanych do projektów znajdą się artyści, specjaliści, redaktorzy, aktywiści, kuratorzy, dziennikarze i wolontariusze. Zależy nam na współpracy z różnymi środowiskami lubelskimi, aby wspólnie zmieniać miasto na lepsze. Wykorzystując wiedzę nabytą na studiach oraz doświadczenia zdobyte w ciągu wieloletniej, wielorakiej pracy, jak również – nie zapomnijmy – słuchając podszeptów wszechmocnego Kaisera Söze, Renata Kołaczek, Małgorzata Paprota oraz Bartosz Wójcik postanowili włączyć się w główny nurt wydarzeń kulturalnych miasta Lublina, by – paradoksalnie – pielęgnować offowość, oświetlać nisze i nagłaśniać zjawiska zakrzyczane przez mainstream. www.kaisersoze.pl
www.facebook.com/fundacjakaiserasoze

Wydarzenia (59) zobacz wszystkie

26-10-2014 21:00
31-05-2014 18:00
31-05-2014 12:00
18-04-2012 19:00
12-04-2012 19:00
05-06-2011 01:10
28-05-2011 22:00
27-05-2011 17:00
27-05-2010 20:00

Aktualności (3)

19.10.201606:18
Muzyka Marcina Dymitera do spektaklu Ludomira Franczaka “Życie i śmierć Janiny Węgrzynowskiej” to trzynasta pozycja w katalogu Fundacji Kaisera Söze. Jedynym materialnym nośnikiem na jakim ukazał się ten materiał jest kaseta magnetofonowa w limitowanym nakładzie, wydana w partnerstwie z Festiwalem “Konfrontacje Teatralne”.
Więcej
29.09.201612:07
​Fundacja Kaisera Söze przedstawia dwunastą pozycję w swoim katalogu, czyli płytę kwartetu Dokalski/Cieślak/Miarczyński/Steinbrich, muzyków których łączy zainteresowanie free jazzem, muzyką improwizowaną, muzyką współczesną oraz tzw. instant composition. Płyta jest podsumowaniem projektu Jacka Steinbricha zrealizowanego w 2016 r. w ramach stypendium Prezydenta Miasta Lublin.
Więcej
04.05.201608:14
6 i 7 maja to finał projektu Ludomira Franczaka “Życie i śmierć Janiny Węgrzynowskiej”. Finałowe działanie związane z projektem to instalacja performatywna, która z jednej strony przybliża postać artystki, z drugiej jest autorską wariacją opartą o jej życie i twórczość.
Więcej