W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.
Jarmark Jagielloński 2020
Data rozpoczęcia 2020-08-21
Data zakończenia 2020-08-23
Miejsce: Stare Miasto i Błonia w Lublinie
Organizator: Warsztaty Kultury w Lublinie

Największy festiwal sztuki i kultury ludowej w Polsce – Jarmark Jagielloński w Lublinie – odbędzie się w tym roku w dniach 21-23 sierpnia 2020. Tematem przewodnim programu 14. edycji wydarzenia będzie zielarstwo.

Zioła tematem przewodnim tegorocznego Jarmarku Jagiellońskiego

Tematem przewodnim Jarmarku Jagiellońskiego 2020 będą zioła. Temat szeroki i bardzo wdzięczny, bowiem mówić o tych wyjątkowych roślinach można na wiele sposobów. Towarzyszyły one człowiekowi od zawsze i nadal każdy, kto jest uważny na otaczającą rzeczywistość, dostrzeże ich wagę i rolę. Chociaż kwietne, pachnące ogrody w ostatnich latach były często zastępowane łatwymi do koszenia trawnikami, to na szczęście i dla nas, i dla natury, kwietne łąki, pachnące miętą oraz rumiankiem rabaty, stają się znów modne i pożądane. Chcąc przypomnieć o szerokim zastosowaniu roślin w życiu człowieka, ale także o ich bogatej i jednocześnie zróżnicowanej symbolice, organizatorzy Jarmarku zdecydowali się zadedykować im całą edycję Jarmarku. Opowiedzą Państwu nie tylko o ich zastosowaniach leczniczych, ale również gospodarczych, spożywczych i obrzędowych.

Wydarzenia (28)

23-08-2020 18:00