W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.
Komedialnia - scena komedii i impro w Centrum Kultury
Data rozpoczęcia 2020-02-07
Data zakończenia 2020-03-02
Miejsce: Centrum Kultury w Lublinie, ul. Peowiaków 12
Organizator: Przemysław Buksiński oraz Centrum Kultury w Lublinie

Komedialnia - scena komedii i impro w Centrum Kultury. W każdy piątkowy wieczór zobaczymy innego wykonawcę, prezentując przekrój gatunków komediowych.
Pomysładowcą i organizatorem jest Przemysław Buksiński, a współorganizatorami Centrum Kultury w Lublinie i Poławiacze Pereł Improv Teatr.


Scena Komedialnia to nowe miejsce spotkań z jedną  z najtrudniejszych form teatralnych na świecie - Komedią. Wszyscy lubimy się śmiać, uśmiechać, czarować dowcipami i wylewać łzy radości. Komedialnia to próba reaktywacji historycznego miejsca na Korcach w Lublinie. Sceny, która była szansą i alternatywą dla zawodowych aktorów, mogących zabłysnąć swoimi zdolnościami i wyznaczyć drogę kulturalnej komedii.
 

Historia sceny na Korcach: http://teatrnn.pl/leksykon/artykuly/sceny-budynki-i-miejsca-teatralne-w-lublinie/
Oficjalna strona Komedialni: https://www.facebook.com/scenakomedialnia/

Co zobaczymy w Komedialni:
Lublin jest jednym z pierwszych ośrodków improwizacji teatralnej w Polsce To właśnie tu w Centrum Kultury odbył się pierwszy profesjonalny warsztat i po warsztatowy spektakl improwizowany. Po wielu latach wędrówki improwizacja będzie miała własną scenę w miejscu, w którym zaczęła swój ogólnopolski żywot.
W programie znajdą się przede wszystkim pokazy i spektakle improv, w wykonaniu grup z całego kraju. Nie zabraknie edukacji i warsztatów teatralnych prowadzonych przez improwizatorów i zaproszonych do współpracy trenerów technik i metod teatralnych. Kolejnym pomysłem są komedie małoobsadowe tworzone „po godzinach” przez artystów i aktorów scen dramatycznych w Polsce. Farsy słowno-muzyczne. Krotochwile i autorskie produkcje historyczne m.in. grupy Poławiacze Pereł Improv Teatr z Lublina. Eksperymentem będą prezentacje spektakli dyplomowych szkół teatralnych.

Zapraszamy do  Komedialnii - scena komedii i impro w Centrum Kultury. W każdy piątkowy wieczór zobaczymy innego wykonawcę, prezentując przekrój gatunków komediowych.

Centrum Kultury w Lublinie
ul. Peowiaków 12
Każdy piątek, g.20:00

Kontakt do osoby odpowiedzialnej.

Przemysław Buksiński
 
 

Miejsce : Piwnice CK

Kasa czynna:

pon. - pt. w godz. 10.00-19.00
oraz na godzinę przed wydarzeniem
tel.: 81 466 61 40
e-mail: