W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Fikcja przeciwko cenzurze. Przewodnik przemytnika

Fikcja przeciwko cenzurze. Przewodnik przemytnika
Data rozpoczęcia 2019-09-23
Godzina rozpoczęcia 15:45
Miejsce Galeria Labirynt, ul. ks. J. Popiełuszki 5
Organizator Wydział Kultury UM Lublin, Galeria Labirynt
Udział Bezpłatny
Kategoria Konferencja

Dyskusja / Warsztat
Fikcja przeciwko cenzurze. Przewodnik przemytnika  
Katia Krupennikova | kuratorka i krytyczka sztuki, Bergen Assembly

Katia Krupennikova jest kuratorką i krytyczką sztuki. Należy do zespołu Bergen Assemblies 2017-2019; wcześniej pracowała w Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski w Warszawie. W 2015 r. wygrała międzynarodowy konkurs kuratorski organizowany w centrum sztuki Akbank Sanat w Stambule. Jej ostatnie projekty to „It Won’t Be Long Now, Comrades!" (z Ingą Lāce), „Framer Framed”, 2017 oraz Women Commentators: Russia and Ukraine, Muzeum Narodowe Królikarnia na zaproszenie fundacji Katarzyny Kozyry (Warszawa, 2014).

O warsztacie  
Podczas warsztatu przygotowanego przez Katię Krupennikovą uczestnicy poznają różne przykłady kreatywnego wykorzystania „przemytu” jako strategii dystrybucji politycznego oporu w czasach sowieckiej cenzury. Pracując w grupach, będą mogli „przemycić” swoją własną historię. Jako efekt stworzą rodzaj użytecznego przewodnika, złożonego z metod i narzędzi oszukiwania cenzorskiego oka, na podstawie historycznych przykładów, jak i wyobraźni. W warsztacie mogą wziąć udział także osoby nieposiadające doświadczenia i wiedzy na temat sztuki zaangażowanej politycznie.

Wydarzenie jest częścią Konferencji "Jak rozmawiać ze strzelbą, która chce się zabić" >>>