W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.
Konferencja "Jak rozmawiać ze strzelbą, która chce się zabić"
Data rozpoczęcia 2019-09-23
Data zakończenia 2019-09-24
Miejsce: Galeria Labirynt, ul. ks. J. Popiełuszki 5
Organizator: Wydział Kultury UM Lublin, Galeria Labirynt

Zapraszamy w dn. 23-24 września 2019 r. do Galerii Labirynt w Lublinie na konferencję pt. „ Jak rozmawiać ze strzelbą, która chce się zabić. Sztuka w dobie post-prawdy, teorii spiskowych i negacjonizmu ” organizowaną jako część realizowanego w Wydziale Kultury Urzędu Miasta Lublin projektu „CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej” ("CreArt. Network of Cities for Artistic Creation"), współfinansowanego w ramach programu Unii Europejskiej „Kreatywna Europa”.

Konferencja odbędzie się jako wydarzenie towarzyszące Kongresowi Inicjatyw Europy Wschodniej. Tematyka konferencji dotyczy czterech zagadnień mających ogromny wpływ na współczesną politykę, debaty publiczne i napięcia społeczne XXI wieku: zmiany klimatyczne, postfaszyzm, mizoginia i gatunkowizm. Jest także związana z pojęciem , opisywanym przez psychologów badających procesy kształtowania się poglądów politycznych jako „backfire effect”.  Każdy z zaproponowanych w ramach konferencji paneli dyskusyjnych/warsztatów stanie się próbą zmierzenia się z mechanizmami rozprzestrzenienia się teorii spiskowych, post-prawdy oraz sprzężonymi z nimi procesami wyparcia (denializmu). W roli moderatorów/prowadzących poszczególnych dyskusji/warsztatów wystąpią specjaliści i specjalistki związani z aktywizmem politycznym i ekologicznym sprzęgniętym z programami instytucji sztuki współczesnej.

Rejestracja uczestników odbywa się za pośrednictwem strony internetowej Kongresu Inicjatyw Europy Wschodniej: www.kongres.lublin.eu
Formularz rejestracyjny będzie aktywny tylko do 8 września 2019 roku.

 

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej