W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Tak zwane. Praktyczne warsztaty z robienia pieczątek

Tak zwane. Praktyczne warsztaty z robienia pieczątek
Data rozpoczęcia 2019-09-23
Godzina rozpoczęcia 12:00
Miejsce Galeria Labirynt, ul. ks. J. Popiełuszki 5
Organizator Wydział Kultury UM Lublin, Galeria Labirynt
Udział Bezpłatny
Kategoria Konferencja

Interwencja artystyczna / Warsztat
Tak zwane. Praktyczne warsztaty z robienia pieczątek
Lada Nakonechna | artystka wizualna, grupa R.E.P.

Lada Nakonechna mieszka i prowadzi działalność artystyczną w Kijowie. Należy do grupy kuratorów i aktywistów Hudrada i współredaguje Prostory.net.ua , czasopismo poświęcone literaturze, sztuce i polityce. Od 2005 r. jest członkinią R.E.P . (Revolutionary Experimental Space). Od 2012 r. jest kuratorką „Kursu o Sztuce”, niezależnego programu edukacyjnego i współzałożycielką Method Fund, niezależnej organizacji wspierającej rozwój współczesnej sztuki i kultury na Ukrainie. Na drodze własnych doświadczeń zgłębia różne współczesne sposoby studiowania i uprawiania sztuki, interesuje ją sztuka jako działalność społeczna. Jej prace, które często skupiają uwagę na zasadach wizualnego poznania i obnażają manipulacyjne aspekty struktur wizualnych i słownych wyrastają z przekonania o emancypacyjnych możliwościach sztuki. Uczestniczyła w różnych ukraińskich i międzynarodowych wystawach, m.in. w Narodowym Ukraińskim Muzeum Sztuki (Kijów, 2011, 2012, 2017), Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski w Warszawie (2012), Galerie für Zeitgenössische Kunst (Lipsk, Niemcy, 2015), Kunstmuseum w Wolfsburgu (Niemcy, 2015), Kunsthalltrondheim w Trondheim (Norwegia, 2015), Daad gallery w Berlinie (2014), WUK Kunsthalle Exnergasse w Wiedniu, 2016), Muzeum Sztuki Współczesnej 
w Zagrzebiu (2018), Palais Populaire w Berlinie (2018). Lada Nakonechna jest laureatką Nagrody Artystycznej im. Kazimierza Malewicza (2014) oraz nagrody specjalnej PinchukArtCentre w Kijowie (2013).

O warsztacie  
​Warsztat przygotowany przez ukraińską arystkę Ladę Nakonechną polega na wspólnej produkcji pieczątek oraz dyskusji na temat ich współczesnego zastosowania jako politycznego narzędzia w przestrzeni publicznej – w celach manipulacji, demonstracji czy oporu. W części teoretycznej artystka przybliży kwestie związane z dziełami sztuki poruszającymi kwestie języka i przekładu, koncentrując się zwłaszcza na obecnej sytuacji społeczno-politycznej na Ukrainie, w kontekście wojny, cenzury, ataków skrajnej prawicy oraz rosnącego sprzeciwu ze strony obywatelskich instytucji.

Warsztat przeznaczony jest dla wszystkich chętnych, bez preferowanej grupy docelowej.

Wydarzenie jest częścią Konferencji "Jak rozmawiać ze strzelbą, która chce się zabić" >>>