W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Spacer po Lublinie śladami Fredry

Spacer po Lublinie śladami Fredry
Data rozpoczęcia 2023-10-22
Godzina rozpoczęcia 11:00
Organizator Teatr im. J. Osterwy
Udział Bezpłatny
Kategoria Spacer

Spacer odbywa się w ramach Weekendu Seniora z kulturą. Zapisy przyjmowane są bezpośrednio w Kasie Teatru lub w Obsłudze Widza.

Celem spaceru jest poznanie lubelskiego epizodu Aleksandra Fredry, pokazanie miejsc i związanych z nimi historii, a także utworów hr. Aleksandra na lubelskiej scenie. Wszystkie te lubelskie historie opisał Fredro w swoich wspomnieniach „Trzy po trzy”. Każdy z punktów Spaceru będzie opatrzony komentarzem z wybranych fragmentów jego pamiętnika. Spacer poprowadzi Anna Nowak.

Zbiórka uczestników Spaceru, przed Teatrem im. J. Osterwy przy ul Narutowicza 17. Trasa spaceru: ul. Krakowskie Przedmieście; Plac Litewski, ul. Zielona, ul. Bernardyńska, ul. Dolna Panny Marii, Katedra Lubelska, ul. Jezuicka, ul. Dominikańska.

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej