W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.
Spektakl: Cztery pory roku
Data rozpoczęcia 2022-12-30
Godzina rozpoczęcia 12:00
Miejsce Teatr im. J. Osterwy, ul. Gabriela Narutowicza 17
Organizator Teatr im. J. Osterwy
Udział Płatny
Kategoria Spektakl


Spektakl „Cztery pory roku” powstał w wyniku projektu ministerialnego, którego głównym celem było stworzenie spektaklu teatralnego; dla dzieci w przedziale wiekowym 1-4 lata, rozszerzając tym samym ofertę repertuarową Teatru im. Juliusza Osterwy w Lublinie o pozycję dla najmłodszych widzów, dla których do tej pory w programie brakowało artystycznej propozycji.
 
Pomysł powstał z inicjatywy dwóch, młodych, etatowych aktorek teatru. "Cztery pory roku" to spektakl zapraszający dzieci i rodziców do podróży teatralnej po czterech porach roku, bazujący głównie na bodźcach wizualnych i dźwiękowych. Każda z pór roku jest tworzona w oparciu o trzy podstawowe elementy: plastyka, muzyka i choreografia. Największymi walorami spektaklu są barwna warstwa plastyczna oraz wykorzystanie instrumentów muzycznych na scenie (kalimba, ukulele, dzwonki koshi i bęben). Aktorki w nieoczywisty sposób kreują przestrzeń sceniczną na oczach dzieci stymulując w ten sposób ich wyobraźnię i kreatywność oraz rozbudzając w nich ciekawość otaczającego świata. W związku z grupą docelową (1-4 lata) i jej kompetencją komunikacyjną, twórcy odrzucili tekst koncentrując się na poszukiwaniu bodźców najbardziej atrakcyjnych dla dzieci. Dodatkową atrakcją dla maluszków będzie możliwość skorzystania, po zakończeniu spektaklu, z prowadzonych przez aktorki spontanicznych zabaw z wykorzystaniem elementów biorących udział w przedstawieniu. W teatralnych doświadczeniach u dzieci ukształtują się specyficzne głębokie przeżycia artystyczne stymulujące ich rozwój i inspirujące je do twórczych działań.
 
Spektakl polecany na pierwszą wizytę w teatrze.
 
Cena biletów indywidualnych: 30 zł. 
Cena biletów grupowych: 27 zł. 

 

Czas trwania: 30 minut
Liczba przerw: + 15 minut zabawy w scenografii

Reżyserka: Magdalena Zabel
Choreografka: Jowita Stępniak
Kompozytor: Mateusz Doniec
Reżyseria światła: Piotr Bartoszewicz