W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Spektakl online: Trzy siostry

Spektakl online: Trzy siostry
Data rozpoczęcia 2020-04-29
Godzina rozpoczęcia 20:00
Organizator Teatr im. J. Osterwy w Lublinie
Udział Bezpłatny
Kategoria Spektakl

W ramach akcji „Nie wychodź z domu, zobacz się w teatrze!” Teatr im. J. Osterwy w Lublinie przygotowuje kolejny pokazy online swojego spektaklu.

Tym razem będzie to spektakl osadzony w atmosferze dusznej, rosyjskiej prowincji, z surrealistycznym klimatem jak ze snu. „Trzy siostry” Antona Czechowa w reżyserii Jędrzeja Piaskowskiego.

Na transmisję organizatorzy zapraszają w środę 29 kwietnia na swoim profilu Facebookowym oraz w stworzonym na nim wydarzeniu

Tytułowe bohaterki “Trzech sióstr” - Olga, Masza i Irina, córki wysokiego rangą wojskowego, po śmierci ojca trwają uwięzione na dusznej prowincji, zatopione w fantazjach o innym życiu w Moskwie, która jest dla nich symbolem lepszej, utopijnej rzeczywistości. Rytm ich świata wyznaczają kolejne wojskowe interwencje oraz związane z nim przyjazdy i wyjazdy lokalnego garnizonu, a w tle opisywanych wydarzeń czai się nadchodząca wojna rosyjsko-japońska i rewolucje 1905 i 1917 roku. Dodatkowo Czechowowskie postaci skrępowane są przez obowiązujące sentymentalne i emocjonalne konwenanse, których zmuszone są przestrzegać. Ta ponadczasowa klisza salonu końca XIX wieku zaowocowała wieloma równie “uniwersalnymi”, kliszowymi odczytaniami dramatów Czechowa.

reżyseria: Jędrzej Piaskowski
dramaturgia: Hubert Sulima
scenografia/reżyseria świateł: Aleksander Prowaliński

kostiumy: Hanka Podraza
choreografia: Katarzyna Sikora
muzyka: Jan Tomza-Osiecki
ruch sceniczny: Jędrzej Piaskowski
ruch sceniczny: Hubert Sulima

Obsada: Magdalena Sztejman, Edyta Ostojak, Lidia Olszak, Jolanta Rychłowska, Daniel Dobosz, Wojciech Rusin, Maciej Grubich, Paweł Kos, Daniel Salman, Janusz Łagodziński

---------------

Akcja Nie wychodź z domu, zobacz się w teatrze!

W centrum zainteresowań naszego teatru stawiamy Was, naszych widzów. W wielu spektaklach Teatru Osterwy mogliście zobaczyć bliskie Wam historie lub te zasłyszane z mediów. Nawet przywołując klasykę literatury nasi twórcy myślą o Was, sprawiając, że szesnastowieczne teksty Szekspira czy odwołujące się do mieszczańskiego teatru XIX wieku przypominają współczesne nam czasy.