W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Spektakl: Tramwaj zwany pożądaniem

Spektakl: Tramwaj zwany pożądaniem
Data rozpoczęcia 2022-10-14
Godzina rozpoczęcia 19:00
Miejsce Teatr im. Juliusza Osterwy w Lublinie, ul. Narutowicza 17
Organizator Teatr im. Juliusza Osterwy w Lublinie
Udział Płatny
Kategoria Spektakl

Nowy Orlean, rok 1947. W żadnych innych czasach mężczyźni nie byli tak męscy, a kobiety tak kobiece. Z tramwaju zwanego zgodnie z lokalnym zwyczajem “Pożądanie” wysiada rozchwiana emocjonalnie, neurotyczna Blanche Dubois, starzejąca się nauczycielka. Zatrzymuje się w domu młodszej siostry, Stelli i porywczego, prostego, ale obdarzonego wdziękiem i witalnością szwagra Stanleya Kowalskiego. Przedłużająca się wizyta w domu Kowalskich prowadzi do zderzenia dwóch światów.

Prapremiera sztuki odbyła się na Broadwayu 3 grudnia 1947 w reżyserii Elii Kazana. W nagrodzonej czterema Oscarami ekranizacji Kazana z 1951 legendarne role stworzyli Vivien Leigh jako Blanche i Marlon Brando jako Stanley.


Realizatorzy

  • Reżyseria: Kuba Kowalski
  • Scenografia/kostiumy: Kornelia Dzikowska
  • Muzyka: Borys Kunkiewicz
  • Choreografia: Katarzyna Sikora
  • Reżyseria świateł: Damian Pawella
  • Współpraca dramaturgiczna/asystent reżysera: Łukasz Borkowski
  • Inspicjent/sufler: Monika Jabłońska-Sowa

Obsada: Justyna Janowska, Marta Ledwoń, Edyta Ostojak, Jolanta Rychłowska-Żarnecka, Daniel Dobosz, Maciej Grubich, Krzysztof Olchawa, Daniel Salman, Marek Szkoda, Borys Kunkiewicz

Premiera: 26 października 2019 r.
Czas trwania: 155 min.
Liczba przerw: 1