W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.
Znakowanie projektów

Znakowanie projektu 100 lat urodzin Papieża Jana Pawła II

 

Jan Paweł II Logo dedykowane obchodom 100. rocznicy urodzin Papieża Jana Pawła II zostało specjalnie na tę okazję opracowane przez Referat ds. Marketingu Miasta. Za inspirację do stworzenia tego unikatowego znaku posłużyły się elementy zaprezentowane poniżej.
... Punktem wyjścia prac nad znakiem było przeanalizowanie elementów, związanych z Papieżem. Wzięliśmy pod uwagę widoczne na grafikach obok Insygnia Papieskie - Mitrę, Paliusz, Pierścień, Pastorał Papieski.

 

Z szat liturgicznych - Paliusza i Mitry, zaczerpnięte zostały poniższe dwa elementy.

 

Jan Paweł II Jan Paweł II

 

Do znaku chcieliśmy również wprowadzić akcent lubelski. Za inspirację posłużyły elementy konstrukcyjne ołtarza zbudowanego z okazji wizyty Jana Pawła II w Lublinie.

 

Jan Paweł II           ...
 
Jan Paweł II Połączenie i współgranie charakterystycznych elementów dało możliwość stworzenia spójnej wizualizacji, nawiązującej w formie i kształcie do znaków używanych do uświetnienia rocznic miasta w latach 2017-2019.
... Żółty kolor znaku jest nawiązaniem do kolorów papieskich.
   

 

Banner Rozlicz PIT