W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Ponadnarodowe spotkanie partnerów projektu com.unity.lab w Lille (Francja)

Ponadnarodowe spotkanie partnerów projektu com.unity.lab w Lille (Francja)
25.11.201911:15

W dniach 5-6 listopada 2019 roku odbyło się ponadnarodowe spotkanie partnerów projektu com.unity.lab w Lille (Francja). Tematem przewodnim spotkania była ekonomia społeczna, dokonaliśmy również ewaluacji śródokresowej.

W spotkaniu wzięli udział przedstawiciele miast partnerskich: Aalborga, Hagi, Lublina, Ostrawy i Sofii, oraz lidera projektu, Lizbony. Gospodarze, czyli Metropolia Lille, zaprezentowali rozwiązania z zakresu ekonomii społecznej: spółdzielnię Cooperative Baraka z Roubaix, najuboższej miejscowości na terenie Francji, a także bank czasu i talentów: Accorderie Lille.

Obok dyskusji na temat możliwości wprowadzenia podobnych rozwiązań w innych miastach a także wymiany doświadczeń na temat rozwiązań już w nich funkcjonujących, kolejnym elementem spotkania była ewaluacja śródokresowa. Był to moment na krytyczne przyjrzenie się dotychczas wykonanej w ramach projektu pracy a także zastanowienie się, jak zadbać o to, by kolejne etapy były równie owocne, co dotychczasowe.