W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Ponadnarodowej spotkanie partnerów com.unity.lab w Aalborgu (Dania)

Ponadnarodowej spotkanie partnerów com.unity.lab w Aalborgu (Dania)
10.06.201918:09

6 i 7 czerwca 2019r. zespół projektu com.unity.lab z Biura Partycypacji Społecznej Urzędu Miasta Lublin gościł w Aalborgu (Dania) - mieście partnerskim projektu com.unity.lab - na ponadnarodowym spotkaniu sieci transferu. Motywem przewodnim spotkania były "task forces", czyli lokalne grupy zadaniowe w obszarach priorytetowej interwencji.

W spotkaniu wzięli udział przedstawiciele i przedstawicielki miast partnerskich z sieci transferu "com.unity.lab": Lizbona (lider projektu), Lille, Ostrawa, Lublin, Haga i Sofia. To były dwa dni ogromnie intensywnej, merytorycznej pracy, poświęconej zgłębianiu jednego z narzędzi lizbońskiej strategii rozwoju lokalnego, czyli task forces. Są to swego rodzaju lokalne grupy zadaniowe, tworzone spontanicznie, w pełni oddolnie, lub przy pewnym wsparciu miasta, których zadaniem jest wspólne i samodzielne wypracowywanie rozwiązań niezbędnych do poprawy sytuacji w dzielnicy czy sąsiedztwie. Jako przykład takiej "task force" odwiedziliśmy spontanicznie, całkowicie oddolnie ukonstytuowaną radę dzielnicy i jej cotygodniowe zebranie w lokalnej bibliotece.