W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.
Zamojska kwitnie na wiosnę
14.05.202109:31

Serdecznie zapraszamy na ulicę Zamojską, gdzie przez dwa majowe weekendy odbędzie się szereg wydarzeń, spotkań i warsztatów sąsiedzkich. Jest to kolejna odsłona cyklu „Zamojska kwitnie”, która odbywa się w ramach projektu com.unity.lab współfinansowanego ze środków programu URBACT. Każdy mieszkaniec i mieszkanka znajdzie coś ciekawego dla siebie, rodziny i znajomych. Czeka nas gra miejska z upominkami, warsztaty  stolarskie i ogrodnicze czy spacer z Mapą Sentymentalną. W zeszłym tygodniu odbyła się m.in. wymiana roślin i warsztaty makramy. 

Przed nami jeszcze: 

22-23 maja 2021 r.

  • 22 maja godz. 12- do skutku... Warsztaty stolarsko- ogrodnicze

Samodzielnie zaprojektujemy, zbudujemy i obsadzimy pojemniki na rośliny wieloletnie połączone z ławkami, które ustawimy na podwórku „Akademii Kreatywności”. Nauczymy się robić projekt, wymiarować, ciąć, szlifować, zbijać i bejcować drewno. Na koniec  posadzimy rośliny wieloletnie. Z resztek materiałów wykonamy domki dla ptaków i owadów. Postaramy się jak największą część materiałów pozyskać z recyclingu i pozostawić jak najmniej odpadów. Po warsztatach osoby uczestniczące będą mogły uzyskać informacje i pomoc przy własnych projektach.

Miejsce: ul. Zamojska 21 „Akademia Kreatywności” Zapisy pod nr tel. 502282393

  • 22-23 maja Gra miejska

Poznaj ciekawe zakamarki i interesującą historię ulicy Zamojskiej i okolic. Zapraszamy do udziału w grze miejskiej, która odbędzie się w weekend, 22 i 23 maja. Dla pierwszych 200 osób, które ukończą grę
i pokażą finałowe hasło, przewidzieliśmy upominki oraz rabat na ofertę gastronomiczną Arche Hotel Lublin.

Co zrobić, by wziąć udział w grze?

Wystarczy wydrukować kartę gry bądź odebrać ją z Arche Hotel Lublin w dniach 22 i 23 maja 2021r.
Z rozwiązaną grą zapraszamy do hotelu, by po pokazaniu hasła otrzymać upominki.

Link do pobrania zamieścimy na profilu Obywatelski Lublin oraz stronie www.lublin.eu/partycypacja. Gra pozwoli odkryć szczegóły i interesujące fakty dotyczące historii ulicy Zamojskiej. Zadania będą dostosowane zarówno dla dorosłych, jak i dzieci.

Dodatkowe informacje: .

  • 23 maja godz. 13.00 – 15.00 Spacer z Mapą Sentymentalną

Zapraszamy do udziału w spacerze po ulicy Zamojskiej i okolicy. Przejdziemy szlakiem punktów opisanych w Mapie Sentymentalnej, a poprowadzą nas jej twórczynie - Agnieszka Duda-Jastrzębska, Marta Nazaruk-Napora oraz lubelski Przewodnik Inspiracji - Łukasz Fiuta.

Spotykamy się, o godz. 13 na skwerze im. ks. A. Zawistowskiego (obok Salonu fryzjerskiego Syrena) przy ul. Prymasa Stefana Wyszyńskiego 4.

Spacer będzie tłumaczony na Polski Język Migowy.

Dodatkowe informacje:

 

Za nami już:

Lubelska Wymiana Roślin, która odbyła się 16 maja w godz. 10.00 - 15.00

Podczas wymiany można było wymienić, adoptować, oddać do adopcji, kupić i sprzedać kwiaty doniczkowe, balkonowe i ogrodowe oraz wymienić się informacjami o ich uprawie i ochronie. Podczas wymiany spotkali się także miłośnicy roślin rzadkich, kaktusów, sukulentów i roślin kolekcjonerskich. W trakcie odbył się konkurs na najpiękniejszą roślinę oraz aukcja podarowanych roślin, z której dochód powędrował do Fundacji  Epicrates. Wymiana odbyła się przy ul. Zamojska 21 - w „Akademii Kreatywności”

Warsztaty animacyjne dla dzieci (godz. 10.00 - 15.00)

Podczas gdy rodzice byli pochłonięci wymianą kwiatów, dzieci sadziły zaszczepki kwiatów w mini – doniczkach pod opieką animatorki a także  mogły pograć w gry podwórkowe, pobawić się chustą animacyjną lub zrobić kolorową kredą mozaiki. 

Warsztaty makramy (12.00 - 15.00)

Uczestnicy i uczestniczki warsztatów nauczyli się podstawowych splotów makramowych, poznali różnorodne przydatne materiały i narzędzia. Wszyscy  samodzielnie wykonali kwietniki w stylu boho lub ozdobne makramy na ścianę. Każdy mógł zaprojektować swój własny wzór i wybrać ulubione kolory. Wszelkie narzędzia i materiały potrzebne w trakcie warsztatów zapewniała organizatorka.

Miejsce: ul. Zamojska 21 „Akademia Kreatywności” Zapisy pod nr tel. 502282393

Warsztaty ogrodnicze – nasadzenia balkonowe (godz. 16.00 - 19.00)

Warsztaty składały się z części teoretycznej i praktycznej. Podczas wykładu przedstawiono najczęściej wybierane rośliny do nasadzeń balkonowych, ich charakterystykę, sposób uprawy i ochrony przed szkodnikami. W części praktycznej wykonano nasadzenia z uwzględnieniem stanowiska i nasłonecznienia balkonu, możliwości dbania o niego i upodobań  uczestników. Wszelkie narzędzia i materiały – od skrzynek, przez kwiaty, ziemię i nawóz zapewniał organizator. Po warsztatach będzie można przez cały sezon „balkonowy” uzyskać dodatkowe informacje i porady.

Miejsce: ul. Zamojska 21 „Akademia Kreatywności” Zapisy pod nr tel. 502282393

 

Wszystkie działania w ramach cyklu "Zamojska kwitnie" są częścią projektu "com.unity.lab" realizowanego ze środków Programu URBACT III. 

 

Kontakt:
Magdalena Gnyp-Ścigocka, Biuro Partycypacji Społecznej Urząd Miasta Lublin
Anna Szadkowska-Ciężka, Biuro Partycypacji Społecznej Urząd Miasta Lublin
tel.: 81 466 2550