W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

„Plan adaptacji do zmian klimatu Miasta Lublin do roku 2030” wraz z prognozą oddziaływania na środowisko

„Plan adaptacji do zmian klimatu Miasta Lublin do roku 2030” wraz z prognozą oddziaływania na środowisko
31.10.201814:37

Wdrożenie Miejskiego Planu Adaptacji realnie zmieni codzienność mieszkańców. Zmodernizowane systemy ochrony przeciwpowodziowej, efektywne schematy gospodarowania zasobami wodnymi czy rozwój systemów informowania i ostrzegania przed zagrożeniami sprawi, że mieszkańcy poczują się bezpieczniej. Estetyczne zmiany w infrastrukturze miejskiej i na terenach zielonych, obniżenie ryzyka termicznego, poprawa warunków mieszkaniowych i inwestycyjnych za sprawą planów zagospodarowania przestrzeni miejskiej – to wszystko wpłynie na komfort życia w mieście i ograniczenie ryzyka, które płynie ze skutków zmian klimatu.

7 listopada Lublin rozpoczyna konsultacje „Planu adaptacji do zmian klimatu Miasta Lublin do roku 2030”. MPA określa działania adaptacyjne niezbędne do przystosowania miasta do zmian klimatu poprzez zwiększenie jego odporności na ekstremalne zjawiska pogodowe i ich skutki oraz zwiększenie potencjału miasta do radzenia sobie ze skutkami tych zjawisk. Plan wskazuje zagrożenia klimatyczne dla Lublina wynikające ze zmian klimatu, którymi są: wysokie temperatury, intensywne opady i wysokie stężenia zanieczyszczeń powietrza.

Na Państwa uwagi czekamy do 29 listopada. Swoje opinie i wnioski można złożyć za pomocą:

  • wypełnienie formularza znajdującego się w załączniku poniżej (MPA Lublin_Formularz uwag i wniosków) oraz na stronie bez konieczności opatrywania bezpiecznym podpisem elektronicznym, o którym mowa w ustawie z dnia 18 września 2001 r. o podpisie elektronicznym
  • poprzez elektroniczną skrzynkę podawczą ePUAP na stronie internetowej https://lublin.eu
  • osobiście do Biur Obsługi Mieszkańców Urzędu Miasta Lublin
  • pocztą na adres Urząd Miasta Lublin, Wydział Planowania, ul. Wieniawska 14, 20-069 Lublin.

Z projektem dokumentu, wraz z oddziaływaniem projektu Planu na środowisko, zapoznać się można w terminie od 7 listopada 2018 r do 29 listopada 2018 r na:

  • na stronie internetowej Urzędu Miasta Lublin https://lublin.eu w zakładce Konsultacje społeczne
  • na stronie internetowej projektu MPA http://44mpa.pl/lublin/
  • w Biuletynie Informacji Publicznej https://bip.lublin.eu/ w zakładce Konsultacje Społeczne
  • w Wydziale Planowania Urzędu Miasta Lublin, ul. Wieniawska 14, pok. nr 1201a, piętro XII od poniedziałku do piątku w godzinach 8.00 – 14.00.

Wszystkich zainteresowanych zapraszamy na spotkanie, które odbędzie się 15 listopada 2018 r. (czwartek) o godz. 17.00 w siedzibie Biura Partycypacji Społecznej Urzędu Miasta Lublin, Pałac Parysów, ul. Bernardyńska 3, pok. 104, piętro I.
 

Pliki do pobrania