W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Lublin.Zawodowcy - spotkania międzypokoleniowe

Lublin.Zawodowcy - spotkania międzypokoleniowe

LUBLIN.ZAWODOWCY

Przez 2 najbliższe miesiące zapraszamy dziadków i babcie z wnukami (w wieku od 6 do 13 lat) w niezapomnianą podróż w świat zawodów. Projekt Lublin.Zawodowcy to świetna alternatywa spędzania wolnego czasu nie tylko dla aktywnych dzieci, ale i dla seniorów chętnych poznania najważniejszych lubelskich przedsiębiorstw i instytucji oraz związanych z nimi zawodów. Do udziały zapraszamy zarówno członków dużych jak i małych rodzin. Projekt zainicjowany w ramach programu „Rodzina Trzy Plus”.

700 uczestniczek i uczestników - 33 spotkania - 14 instytucji i przedsiębiorstw

Podczas minimum 2 godzinnego spotkania będziemy wspólnie wprowadzać dzieci w tematykę różnorodności i złożoności zawodów, pomagając im zrozumieć funkcjonowanie społeczeństwa oraz podkreślać znaczenie pracy w życiu codziennym. Pokażemy, że niezależnie od profesji, każda praca jest ważna i wartościowa. Seniorzy natomiast w sposób praktyczny poznają zasady pracy, zakres czynności i obowiązków. Dodatkowo, zainteresowani będą mogli zgłębić tajniki danej profesji zadając pytania. Każde zaplanowane spotkanie obejmie 3 części: pokazową (oprowadzenie po przedsiębiorstwie/instytucji), merytoryczną (informacje o danym zawodzie) oraz angażującą uczestniczki i uczestników (zdobycie umiejętności praktycznych).

Pierwszy pilotażowy cykl spotkań rozpocznie się 25 czerwca i potrwa do końca sierpnia. Ostatnie spotkanie zaplanowano na 29 sierpnia. 33 spotkania odbędą się w siedzibie partnera w wyznaczony dzień oraz o ustalonej godzinie (od poniedziałku do soboty), zgodnie z harmonogramem. Szczegółowy opis Partnerów w zakładkach na dole strony .

Spotkania Lublin.Zawodowcy są całkowicie bezpłatne. Uczestnictwo w akcji wymaga jednak wcześniejszej rezerwacji. Liczba miejsc ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń. Udział dzieci wyłącznie z pełnoletnim opiekunem - seniorem.

W jaki sposób można zarezerwować miejsce?

  1. Wybierz wydarzenie, które Cię interesuje – Harmonogram
  2. Wypełnij formularz online - zgodnie z poniższym harmonogramem rejestracji. Tam będzie przypięty link do Formularza.
  3. Poczekaj na mailowe potwierdzenie od organizatorów, pamiętając że liczba miejsc jest ograniczona i decyduje wyłącznie kolejność zgłoszeń.
  4. Potwierdź mailowo otrzymanie wiadomości ze szczegółami spotkania – brak potwierdzania otrzymania wiadomości do godz. 12.00 (południe) dnia następnego, anuluje Twoje zgłoszenie, a miejsce wraca do puli.

Przed wyborem spotkania i rejestracją zapoznaj się z Regulaminem. Spotkania zaczynamy punktualnie.

Nie udało się? Wyczerpany limit miejsc? Co teraz?

To nic! Zaplanowaliśmy kolejne spotkania, na które będziemy sukcesywnie rejestrować.

Wysłałeś formularz, a nie otrzymałeś maila zwrotnego? Twoje zgłoszenie zatem oczekuje na liście rezerwowej. Jeśli ktoś zrezygnuje, skontaktujemy się z Tobą.

Terminarz rejestracji

  • spotkania w dniach 25-29 czerwca / start rejestracji 20 czerwca o godz. 10.00 - aktywny FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY - REKRUTACJA ZAKOŃCZONA

Odwiedzimy: Uniwersytecki Szpital Kliniczny Nr 4, Pocztę Polską, Radio Lublin oraz TVP3 Lublin

  • spotkania w dniach 1-12 lipca / start rejestracji 27 czerwca o godz. 10.00 - FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY

Odwiedzimy: Politechnikę Lubelską, BIOTEKĘ - Filię nr 6 Biblioteki Miejskiej, Straż Pożarną, Policję oraz Radio Lublin

  • spotkania w dniach 15-26 lipca / start rejestracji 11 lipca o godz. 10.00 - FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY

Odwiedzimy: Herbapol, Aliplast, TVP3 Lublin, Arche Hotel Lublin, BIBLIO - Filię nr 32 Biblioteki Miejskiej oraz Kliniki Weterynaryjne Uniwersytetu Przyrodniczego

  • spotkania w dniach 29 lipca-10 sierpnia / start rejestracji 25 lipca o godz. 10.00 - FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY

Odwiedzimy: MPWiK, Straż Miejską, Pocztę Polską, Arche Hotel Lublin, Kliniki Weterynaryjne Uniwersytetu Przyrodniczego oraz TVP3 Lublin

  • spotkania w dniach 14 sierpnia-29 sierpnia / start rejestracji 8 sierpnia o godz. 10.00 - FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY

Odwiedzimy: Pocztę Polską, Herbapol, Straż Pożarną oraz BIBLIOTEKĘ NA POZIOMIE - Filię nr 40 Biblioteki Miejskiej

Partnerzy projektu

Swoje drzwi w ramach projektu otworzyło 14 lubelskich przedsiębiorstw i instytucji: Uniwersytet Medyczny w Lublinie we współpracy z Uniwersyteckim Szpitalem Kliniczny Nr 4, Uniwersytet Przyrodniczy (Wydział Medycyny Weterynaryjnej - Kliniki Weterynaryjne), Politechnika Lubelska, Komenda Miejska Policji, Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Lublinie, Straż Miejska Miasta Lublin, Miejska Biblioteka Publiczna im. Hieronima Łopacińskiego w Lublinie, Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Lublinie, Poczta Polska S.A., Herbapol – Lublin S.A., Arche Hotel Lublin, Aliplast, Polskie Radio Lublin, TVP3 Lublin.

Opis spotkań i sylwetek partnerów projektu poniżej. Zapoznaj się koniecznie.

Koordynacja i realizacja projektu

Wydział Inicjatyw i Programów Społecznych Urzędu Miasta Lublin  - w ramach programu „Rodzina Trzy Plus”

Do pobrania