W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Pod koniec lutego ruszy rekrutacja do miejskich przedszkoli

Pod koniec lutego ruszy rekrutacja do miejskich przedszkoli
06.02.202411:24

W poniedziałek (26 lutego) rozpocznie się rekrutacja do publicznych przedszkoli i oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych. Rodzice przedszkolaków będą mieli czas na złożenie dokumentów do 8 marca. Rekrutacja dotyczy kandydatów zamieszkałych na terenie Lublina i będzie prowadzona w oparciu o kryteria ustawowe oraz gminne.

– Na rok szkolny 2024/2025 przygotowaliśmy w miejskich placówkach łącznie ponad 10,5 tys. miejsc dla przedszkolaków. Nasza oferta w zakresie wychowania przedszkolnego obejmuje 2 zespoły przedszkolne, 3 przedszkola w zespołach szkół, 2 przedszkola w zespołach szkolno-przedszkolnych, 58 przedszkoli publicznych, 36 oddziałów przedszkolnych w 22 szkołach podstawowych oraz oddziały przedszkolne w dwóch specjalnych ośrodkach szkolno-wychowawczych. W naszej ofercie mamy także przedszkola integracyjne, przedszkole specjalne oraz przedszkola pracujące w oparciu o metodę Marii Montessori – mówi Mariusz Banach, Zastępca Prezydenta Miasta Lublin ds. Oświaty i Wychowania.

Rekrutacja do publicznych przedszkoli i oddziałów przedszkolnych w publicznych szkołach podstawowych w Lublinie rozpocznie się 26 lutego i potrwa do 8 marca. Rodzice będą mogli wybrać maksymalnie 7 placówek wychowania przedszkolnego prowadzonych przez Miasto Lublin, które we wniosku wskazują w kolejności od najbardziej do najmniej preferowanej. O przyjęciu dziecka nie będzie decydowała kolejność zgłoszeń.

Kalendarz rekrutacji do przedszkoli:

  • składanie wniosku wraz z załącznikami: od 26 lutego od godz. 8.00 do 8 marca do godz. 15.00;
  • podanie do publicznej wiadomości listy kandydatów zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych: 3 kwietnia godz. 12.00;
  • potwierdzenie przez kandydata woli przyjęcia: od 3 kwietnia od godz. 12.00 do 9 kwietnia do godz. 15.00;
  • podanie do publicznej wiadomości listy kandydatów przyjętych i kandydatów nieprzyjętych: 11 kwietnia godz. 12.00;
  • w terminie 3 dni od dnia podania do publicznej wiadomości  listy kandydatów przyjętych i kandydatów nieprzyjętych, rodzic kandydata może wystąpić do komisji rekrutacyjnej z wnioskiem o sporządzenie uzasadnienia odmowy przyjęcia kandydata do danego publicznego przedszkola, oddziału przedszkolnego w szkole podstawowej;
  • przygotowanie i wydanie odmowy przyjęcia: do 3 dni od dnia złożenia wniosku o sporządzenie uzasadnienia odmowy przyjęcia;
  • złożenie do dyrektora odwołania od rozstrzygnięcia komisji rekrutacyjnej wyrażonego w pisemnym uzasadnieniu odmowy przyjęcia: do 3 dni od terminu otrzymania pisemnego uzasadnienia odmowy przyjęcia;
  • rozpatrzenie przez dyrektora odwołania od rozstrzygnięcia komisji rekrutacyjnej wyrażonego w pisemnym uzasadnieniu odmowy przyjęcia: do 3 dni od dnia złożenia odwołania od rozstrzygnięcia komisji rekrutacyjnej do dyrektora.

Postępowanie rekrutacyjne prowadzone jest z wykorzystaniem systemu informatycznego dostępnego za pośrednictwem strony Lublin.eu. Aby uczestniczyć w rekrutacji dziecka do przedszkola lub oddziału przedszkolnego w szkole podstawowej należy, w terminie rekrutacji, tj. od 26 lutego do 8 marca wejść na stronę Lubelskiego Portalu Oświatowego edu.lublin.eu, wybrać zakładkę: aplikacje dla rodziców/ kandydatów i kliknąć w zakładkę: nabór do przedszkoli/ Nabór Przedszkola. Widoczny będzie tam panel programu rekrutacyjnego (link bezpośredni http://naborp-kandydat.edu.lublin.eu/lublin/). Proces wprowadzania wniosku należy rozpocząć, klikając w zakładkę: zgłoś kandydaturę. Następnie, postępując zgodnie ze wskazówkami podanymi w programie, należy uzupełnić wniosek o przyjęcie do przedszkola lub oddziału przedszkolnego w szkole podstawowej wraz z załącznikami.

Wszystkie szczegóły, terminy i kryteria dotyczące rekrutacji do przedszkoli dostępne są na stronie Lublin.eu.