W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.
18. Objazdowy Festiwal Filmowy WATCH DOCS. Prawa Człowieka w Filmie
Data rozpoczęcia 2020-08-20
Data zakończenia 2020-08-23
Miejsce: Centrum Kultury w Lublinie, ul. Peowiaków 12 | Wirydarz
Organizator: Stowarzyszenie Homo Faber i Centrum Kultury w Lublinie

Stowarzyszenie Homo Faber i Centrum Kultury w Lublinie zapraszają na 18.edycję Festiwalu Filmowego WATCH DOCS. Prawa Człowieka w Filmie.

Tegoroczna edycja po raz pierwszy odbędzie się w plenerze - w Wirydarzu Centrum Kultury w Lublinie. 

Zaprezentowane zostaną cztery wybrane, pełnometrażowe dokumenty związane z aktualnymi wyzwaniami na świecie. 
Podczas tegorocznej edycji Międzynarodowego Festiwalu Filmowego WATCH DOCS Prawa Człowieka w Filmie będziemy przyglądać się sytuacji środowisk LGBT+ na całym świecie - pojawią się dwa filmy w tym obszarze tematycznym: 

  • „Ewangelia Eureki”, reż. Donal Mosher, Michael Palmieri - opowieść o niewielkiej miejscowości w Arkansas, znanej z wielkich widowisk pasyjnych i spektakularnych, chrześcijańskich drag shows.
  • „Bo nie wiedzą, co czynią”, reż. Daniel G. Karslake – dokument, który portretuje dramatyczne napięcia w religijnych amerykańskich rodzinach z homoseksualnymi dziećmi. Po filmie odbędzie się kameralne spotkanie z zaproszonymi rodzicami.

Kolejnym pokazem specjalnym połączonym z dyskusją będzie projekcja filmu „Wyzwolenie” („From Shock to Awe”) w piątek o 20:00.To opowieść o weteranach amerykańskiej armii, którzy nie mogą poradzić sobie z syndromem stresu pourazowego. Wybawieniem okazują się dla nich ceremonie ayahuaski, czyli napoju pochodzącego z Ameryki Południowej, który ma właściwości psychoaktywne. Do Lublina na festiwal WATCH DOCS przyjedzie Magdalena Dąbkowska - ekspertka polityki narkotykowej i Ida Kłębukowska - psychiatra.

Dodatkowo - poza filmami odbędą się dwa warsztaty eksperckie. 
Pełen program festiwalu >>>