W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Festiwal Dwojga Narodów w Lublinie

Festiwal Dwojga Narodów w Lublinie
03.07.201912:17

Prezydent Miasta Lublin dr Krzysztof Żuk i Zespół Pieśni i Tańca im. Wandy Kaniorowej zapraszają na Festiwal Dwojga Narodów. W dniach 5-7 lipca Lublin stanie się miejscem folkowych spotkań zespołów z Polski, Litwy, Białorusi i Ukrainy.
Rozpoczniemy w piątek o godz. 16:00 pod Ratuszem, skąd w kierunku placu Litewskiego przejdzie barwny korowód tańców narodowych z Polski i Litwy.


Każdego dnia (5,6,7 lipca) w Muszli Koncertowej Ogrodu Saskiego od godziny 18-ej odbywać się będą koncerty festiwalowe. Wystąpią: Orkiestra Dęta "TRIMITAS", Zespół Pieśni i Tańca Uniwersytetu Wileńskiego, Zespół Folklorystyczny "Veselka" - Ukraina, Zespół Folklorystyczny "Radość" - Białoruś, Helicopters Brass Orchestra - Świdnik oraz Zespół Pieśni i Tańca "Lublin" im. Wandy Kaniorowej.

5 i 6 lipca od godz. 20:00 plac Litewski zamieni się w scenę taneczną - w piątek zaplanowano wieczór z muzyką starego Lwowa w wykonaniu Kapeli "Lwowska Fala", natomiast w sobotę o tej samej porze usłyszymy brzmienia litewskie, białoruskie i ukraińskie.

Organizatorem Festiwalu jest Zespół Pieśni i Tańca "Lublin" im. Wandy Kaniorowej.

Udział w wydarzeniach jest bezpłatny.

Wydarzenia odbywają się w ramach jubileuszu 450-lecia Unii Lubelskiej.