W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Koncert Dialogu z okazji 450-lecia Unii Lubelskiej.

Koncert Dialogu z okazji 450-lecia Unii Lubelskiej.
03.07.201912:23

Arie operowe, pieśni i solowe utwory instrumentalne oraz tradycyjne melodie ludowe. Filharmonia Lubelska zaprasza na wyjątkowy koncert z okazji 450 rocznicy zawarcia Unii Lubelskiej.
reklama

W programie wieczoru usłyszymy utwory twórców polskich, litewskich, białoruskich i ukraińskich, które powstały w okresie od XVIII do XX wieku.

Będą przeważały dzieła ambasadorów polskości - Stanisława Moniuszki oraz Fryderyka Chopina, ale nie zabraknie też utworów pozostałych kompozytorów polskich takich jak Jelski, Yotejko, Noskowski czy Niewiadomski, jak i artystów innych narodowości zamieszkujących tereny przedrozbiorowej Polski i Litwy (Holland, Stepowyj i Ciurlionis).

Usłyszymy też kilka klasycznych kompozycji na tradycyjne, białoruskie cymbały.

W Koncercie dialogu wystąpią artyści związani z Lubelszczyzną, a także goście z Polski i z zagranicy - Natalia Kovalenko z Ukrainy, Maria Kuczyńska z Białorusi oraz Aleksander Ładysz.

Koncert odbędzie się w środę 3 lipca o godz. 18. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.