W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Koncert Reprezentacyjnego Polskiego Zespołu Pieśni i Tańca „Wileńszczyzna” z Wilna

Koncert Reprezentacyjnego Polskiego Zespołu Pieśni i Tańca „Wileńszczyzna” z Wilna
04.07.201914:54

Już 4 lipca o godz. 19:00 zapraszamy Państwa na Koncert Reprezentacyjnego Polskiego Zespołu Pieśni i Tańca „Wileńszczyzna” z Wilna w Filharmonii im. H. Wieniawskiego w Lublinie.

Zespół założony przez Gabriela Jana Mincewicza jesienią 1980 roku, pierwszy swój występ dał na początku maja 1981 r., co jest uważane za dzień jego narodzin. Zespół od początku swego istnienia prowadzi rozległą pracę etnograficzną: zbiera po wsiach podwileńskich polski folklor, aby ocalić go od zapomnienia. Na scenie Zespół prezentuje nie tylko poszczególne pieśni i tańce wileńskie, lecz częstokroć łączy je w odrębne kompozycje, odtwarzając dawne obrzędy. Folklor wileński Zespół szeroko prezentuje poza granicami kraju. Występował w wielu miastach Polski oraz rozsławił wileńskie piosenki i tańce na różnych kontynentach świata

Banner Rozlicz PIT