W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Konferencja „Rzeczpospolita Obojga Narodów jako obszar gospodarczy: 450 rocznica Unii Lubelskiej”

Konferencja „Rzeczpospolita Obojga Narodów jako obszar gospodarczy: 450 rocznica Unii Lubelskiej”
21.06.201907:55

Polski Instytut Ekonomiczny i Instytut Europy Środkowej zapraszają do udziału w konferencji, która odbędzie się 2 lipca o godz. 11.00 w sali konferencyjnej IEŚ w Lublinie (ul. Niecała 5).

W trakcie spotkania zaprezentowany zostanie raport: „Rzeczpospolita Obojga Narodów jako obszar gospodarczy: 450 rocznica Unii Lubelskiej”.

W XVI stuleciu Rzeczpospolita była jednym z największych państw europejskich, rozciągającym się od Morza Bałtyckiego do Morza Czarnego. Rozwijała się gospodarczo i kulturalnie, a jej unikalne instytucje polityczne wzbudzały zainteresowanie elit intelektualnych całego kontynentu. W 450 rocznicę Unii Lubelskiej warto zastanowić się nad czynnikami, które doprowadziły do powstania tego niezwykłego państwa, ale również nad przyczynami jego upadku pod koniec XVIII wieku. Raport opracowany przez Polski Instytut Ekonomiczny stanowi przyczynek do tej dyskusji. Nie tylko uwzględnia on uchwytne liczbowo zjawiska gospodarcze, lecz stara się także odnosić do zjawisk politycznych i społecznych. Raport zostanie zaprezentowany przez Piotra Araka – dyrektora Polskiego Instytutu Ekonomicznego.

Do debaty na temat raportu zostali zaproszeni:
• Prof. dr hab. Maciej Bałtowski, kierownik Katedry Teorii i Historii Ekonomii
UMCS
• Dr hab. Bartosz Jóźwik, Katedra Ekonomii Międzynarodowej WNS KUL
• Prof. Michał Kopczyński, Instytut Historyczny UW
• Moderacja – dr hab. Tomasz Stępniewski, wicedyrektor Instytutu Europy Środkowej

Prosimy o potwierdzenie uczestnictwa do dnia 1 lipca u Andrzeja Kubisiaka: andrzej.kubisiak@pie.net.pl lub biuro@ies.lublin.pl, tel. 691 297 098.