W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Konkurs plastyczny "Barwy przyjaźni. Unia Polsko-Litewska"

Konkurs plastyczny "Barwy przyjaźni. Unia Polsko-Litewska"
03.04.201910:55

Zapraszamy do udziału w Konkursie plastycznym "Barwy przyjaźni. Unia Polsko-Litewska". Do wygrania są atrakcyjne nagrody, a wyróżnione dzieła będą prezentowane podczas wystawy w Galerii Ratusz.

Konkurs skierowany jest do dzieci uczęszczających do przedszkoli zlokalizowanych na terenie Lublina. Jego celem jest propagowanie i upowszechnianie kultury i sztuki wśród dzieci, popularyzacja wiedzy o Polsce i promocja miasta Lublin, rozwijanie zdolności plastycznych, kreatywności oraz wrażliwości artystycznej dzieci. Konkurs i jego tegoroczna tematyka są doskonałą okazją do przybliżenia dzieciom historii naszego miasta, a także zaprezentowania ważnych miejsc, wydarzeń oraz postaci, związanych z Unią Lubelską. Prace mogą przedstawiać przyjaźń, zarówno między ludźmi, jak i narodami, symbole Lublina oraz Litwy czy też być plakatem wykonanym z okazji tej rocznicy. Zobrazować można swoją wersję obrazu Jana Matejki „Unia Lubelska” lub jej fragment. Czekamy na prace różnorodne, kolorowe i wesołe, jak miasto Lublin.

Konkurs podzielony jest na trzy kategorie wiekowe:

  1. I kategoria – dzieci w wieku 3-4 lata;
  2. II kategoria – dzieci w wieku 5 lat;
  3. III kategoria – dzieci w wieku 6 lat.

Prace można składać do 15 maja 2019 r. w Ratuszu przy pl. Króla Władysława Łokietka 1 , pokój nr 14, od poniedziałku do piątku w godzinach 8.00 - 15.00 lub przesłać pocztą.

Ogłoszenie wyników Konkursu oraz wręczenie nagród nastąpi w terminie do 7 czerwca 201 r. w lubelskim Ratuszu.

List przewodni, plakat zapowiadający, regulamin Konkursu, klauzula informacyjną dotycząca przetwarzania danych osobowych oraz zgoda na przetwarzanie danych osobowych dostępne są poniżej do pobrania.

Pliki do pobrania