W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Międzynarodowi goście obchodów 450. lecia Unii Lubelskiej

Międzynarodowi goście obchodów 450. lecia Unii Lubelskiej
01.07.201912:07

Międzynarodowi goście obchodów 450. lecia Unii Lubelskiej

Kilkanaście oficjalnych delegacji zagranicznych i kilkuset gości reprezentujących zarówno miasta partnerskie i zaprzyjaźnione jak i organizacje polonijne z całego świata zapowiedziało swój przyjazd do Lublina i udział w oficjalnych obchodach 450. lecia Unii Lubelskiej.

Swoją obecność potwierdziły do tej pory delegacje z Wilna, Poniewieża, Brześcia, Charkowa, Chmielnickiego, Iwano-Frankiwska, Kamieńca Podolskiego, Łucka, Mikołajowa, Sum, Delmenhorst, Munster, Nancy, Wanadzor i Windsor. Z kolei reprezentacje środowisk polonijnych przyjadą z Litwy, Białorusi, Ukrainy, Armenii, Australii, Austrii, Belgii, Brazylii, Bułgarii, Francji, Gruzji, Irlandii, Kanady, Kazachstanu, Łotwy, Mołdawii, Rosji, Turcji, Wielkiej Brytanii, USA i Węgier. W uroczystościach uczestniczyć będzie też przedstawiciel Europejskiej Unii Wspólnot Polonijnych.

Pierwsze delegacje przybędą do naszego miasta już 28 czerwca i będą uczestniczyły w bogatym programie kulturalnym, a następnie w centralnych obchodach rocznicy podpisania Unii Lubelskiej w dn. 1 lipca: m.in. w uroczystej sesji Rady Miasta na dziedzińcu Zamku Lubelskiego, złożeniu kwiatów pod pomnikiem Unii Lubelskiej, koncercie Litewsko-Polskiej Orkiestry Młodzieżowej w Filharmonii Lubelskiej.

Więcej informacji o oficjalnym programie obchodów.