W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Scenariusz lekcji historii o Unii Lubelskiej

Scenariusz lekcji historii o Unii Lubelskiej
08.02.201908:58

Lekcje o znaczeniu Unii Lubelskiej realizowane według uniwersalnego scenariusza opracowanego przez nauczycieli z III Liceum Ogólnokształcącego im. Unii Lubelskiej. Scenariusz jest dostępny do pobrania w załączniku. Poza lekcjami i wycieczkami tematycznymi uczniowie będą mieli okazję wziąć udział w miejskich konkursach: historycznym i fotograficznym inspirowanych Unią Lubelską (organizatorem konkursów jest III Liceum Ogólnokształcącym im. Unii Lubelskiej).
Założeniem scenariusza jest propozycja lekcji historii, wiedzy o społeczeństwie lub godziny wychowawczej odnoszącej się do 450. rocznicy zawarcia Unii Lubelskiej w różnych typach szkół. Lekcja będzie przybliżać założenia i okoliczności zawarcia Unii z 1569 r. w połączeniu z propozycją spaceru śladami Unii po Lublinie (wycieczka przedmiotowa), którą może poprowadzić każdy nauczyciel. Całość nawiązuje będzie do hasła wypowiedzianego przez św. Jana Pawła Święty w przemówieniu do przedstawicieli świata nauki, wygłoszonym podczas spotkania w Katolickim Uniwersytecie Lubelskim, 9 czerwca 1987 roku - "Od Unii Lubelskiej do Unii Europejskiej". Scenariusz lekcji zawierać będzie materiały źródłowe do wyboru dla nauczyciela.
Celem jest także przybliżenie dziedzictwa historycznego regionu lubelskiego w jego naturalnej postaci i naturalnym środowisku, oraz pobudzenie zachowań refleksyjnych w odniesieniu do zabytków historii.
Opracowanie scenariusza: Krzysztof Styczyński, nauczyciel historii III Liceum Ogólnokształcące im. Unii Lubelskiej

 

Pliki do pobrania