W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Rezultaty projektu „Młodzi dla młodych .." już dostępne. Zapraszamy do zapoznania się!

Rezultaty projektu „Młodzi dla młodych .." już dostępne. Zapraszamy do zapoznania się!
27.09.202311:46

Zakończyliśmy realizację projektu „Młodzi dla młodych – działania lubelskiej młodzieży dla integracji środowisk młodzieżowych”, realizowanego przez Gminę Lublin we współpracy z Młodzieżową Radą Miasta Lublin. Projekt był dofinansowany ze środków Unii Europejskiej i miał na celu aktywizację i integrację młodych ludzi związanych z Lublinem i zaangażowanie ich w działania lokalne na rzecz młodzieży, w tym szczególnie uwzględniając planowane działania w ramach Europejskiej Stolicy Młodzieży Lublin 2023.


W toku realizacji programu, kierowaliśmy działania do osób zaangażowanych społecznie oraz młodzieży mało zaktywizowanej. W ramach projektu udało się nam zorganizować:

  1. Kongres młodych aktywistów i aktywistek - Poznajmy się! w Lublinie (styczeń 2023);
  2. Spotkanie z lokalną młodzieżą - Porozmawiajmy o młodzieży (marzec 2023);
  3. Lokalne działania na rzecz integracji - Działajmy wspólnie! (maj 2023) - warsztaty w tematyce:   
  • Czego potrzebują Młodzi – Bądźmy aktywni.
  • Wolontariat - czym jest dla Was?
  • Czym jest Współrządzenie/Partycypacja?
  • Dobra komunikacja z młodzieżą – jak się włączyć w Europejską Stolicę Młodzieży?;
  1. Konferencja - To możemy razem! (czerwiec 2023).

Młodzi uczestnicy i uczestniczki biorąc udział w powyższych aktywnościach uczestniczyli w panelach, debatach i warsztatach, zajęciach integracyjnych. Mieli możliwość wymiany doświadczeń oraz podzielenia się dobrymi praktykami dotyczącymi aktywizacji młodzieży. Poza wiedzą i doświadczeniem, zdobyli wiele inspiracji i szeroki zakres umiejętności miękkich, w tym np. pracy w grupie, budowania zespołu autoprezentacja, liderstwo. Na warsztatach mieli szansę rozwijać swoją kreatywność.

Na warsztatach pod okiem ekspertów rozmawiali o potrzebach i problemach młodych ludzi, wskazywali cele i sposoby na włączenie młodych osób do działań w tych sektorach.

Teraz przyszedł czas na upowszechnienie wypracowanych rezultatów. Poniżej prezentujemy w języku polskim, angielskim i ukraińskim:

  1. raport z Kongresu Młodych Aktywistów i Aktywistek - #1 Poznajmy się! w Lublinie;
  2. raport ze spotkania z lokalną młodzieżą - #2 Porozmawiajmy o młodzieży.

Pliki do pobrania