W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.
Kierunek: Zamojska!
02.08.201913:07

Od stycznia w Biurze Partycypacji Społecznej we współpracy z Wydziałem Projektów Nieinwestycyjnych realizujemy projekt URBACT Com.Unity.Lab w ramach którego uczymy się Lizbońskiej Strategii Rozwoju Lokalnego i wspólnie z innymi wydziałami urzędu oraz mieszkańcami i mieszkankami Lublina pracujemy nad wykorzystaniem tej wiedzy w praktyce. Wspólnie, w Lokalnej Grupie URBACT, wzięliśmy „na warsztat” ulicę Zamojską.

Wczoraj wybraliśmy się na wspólny spacer, podczas którego szukaliśmy sojuszników i partnerów do dalszej wspólnej pracy. Odwiedziliśmy sąsiadujące z Zamojską Browary Perła, które dokładają wszelkich starań, by pielęgnować i udostępniać zabytkowe mury dawnego zakonu reformatów, przekształconego przez rodzinę Vetterów na browar.

Spotkaliśmy się tam również z przedstawicielami Stowarzyszenia Przedsiębiorców Zamojska - Lublin, z którymi rozmawialiśmy o wyjątkowym potencjale handlowym ulicy Zamojskiej. Dalej przeszliśmy na teren dawnej Słodowni, gdzie realizowany był inny projekt w ramach URBACT – 2nd Chance – Waking Up The Sleeping Giants. W ramach tego projektu poszukiwano możliwości nadania poprzemysłowym zabytkom dawnego browaru i słodowni rodziny Vetterów nowych funkcji. Zakończyliśmy opowieścią o Moście Kultury i o tym, czy i w jaki sposób jego funkcjonowanie wpływa na charakter tej okolicy.

Niezwykle inspirujące popołudnie! Ogromnie dziękujemy za wsparcie organizatorce spotkania, Paulinie Zarębskiej - Denysiuk, naszej fantastycznej przewodniczce po podziemiach Browaru Perła a także gościom ze Stowarzyszenia Przedsiębiorców Zamojska-Lublin i Mostu Kultury. Mamy nadzieję, że to dopiero początek naszej wspólnej przygody! Kolejne spotkanie Lokalnej Grupy Urbact już we wrześniu.

Dowiedz się więcej o projekcie Second Chance.