W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Drugie spotkanie transnarodowe w Erlangen za nami!

Drugie spotkanie transnarodowe w Erlangen za nami!
04.05.202311:05

W dniach 27-28 kwietnia 2023 roku zespół projektu NET-IDEA złożony z osób reprezentujących wszystkie miasta realizujące projekt spotkał się po raz drugi w Erlangen, by wspólnie zaprojektować dalsze działania i pracę w ramach projektu. 

Podczas dwudniowego spotkania omówione zostały poszczególne etapy i działania projektu, ze szczególnym uwzględnieniem kolejnego etapu - Youth Summit (Szczyt Młodzieży), który odbędzie się w dniach 6-8 października 2023 roku w Lublinie. W spotkaniu weźmie udział młodzież ze wszystkich miastach uczestniczących w projekcie. 

Projekt NET - IDEA - Sieć Europejskich Miast dla Międzykulturowości, Różnorodności i Przeciwdziałania Dyskryminacji (Network of European Towns for Interculturalism, Equality and Anti-Discrimination) to wspólne przedsięwzięcie Istituto Cooperazione Economica Internazionale Associazione z Mediolanu (ICEI, lider projektu), Asociacion Ciudades Intercultturales (Diversit-ACI) z Barcelony, RPCI - Rede Portuguesa Das Cidades Interculturais CRL (RPCI) z Lizbony, Interkulturella Stader Sverige (ICC Szwecja) ze Sztokholmu, Miasta Erlangen oraz Miasta Lublin. 

Projekt ma na celu wzmocnienie roli władz lokalnych i ich współpracy na polu włączania międzykulturowego i budowania spójnej, zróżnicowanej społeczności.