W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Lokalne Forum Dialogu: Zrównoważone zamówienia publiczne i Nabór do Sieci Transferu URBACT

Lokalne Forum Dialogu: Zrównoważone zamówienia publiczne i Nabór do Sieci Transferu URBACT
25.10.201710:39

Zapraszamy 7 listopada 2017 r. o godz. 10.00 do Trybunału Koronnego, ul. Rynek 1, sala 25 (II piętro) na Spotkanie Lokalne Forum Dialogu, które ma na celu stworzenie wszystkim zainteresowanym stronom (instytucjom publicznym, wykonawcom, organizacjom pozarządowym, obywatelom) przestrzeni dyskusji na temat roli zamówień publicznych w promowaniu trwałego, zrównoważonego rozwoju.
Druga część spotkania przeznaczona jest dla tych Jednostek Samorządu Terutorialnego, które zainteresowane są zastosowaniem sprawdzonych rozwiązań wyzwań miejskich – Dobrych Praktyk URBACT – na swoim obszarze, w ramach otwartego do stycznia 2018 r. Naboru do Sieci Transferu.

Zrównoważone Zamówienia Publiczne (ZZP) to przetargi realizowane przez instytucje publiczne – w tym samorządy – do których wprowadzone zostały zapisy sprzyjające rozwiązywaniu problemów społecznych i ekologicznych.
Wraz z kolejnymi nowelizacjami ustawy Prawo zamówień publicznych (Pzp) pojawiło się dla zamawiających więcej możliwości oraz dodatkowych wymogów. Dotyczy to zwłaszcza możliwości zwiększenia zatrudniania osób z grup zagrożonych wykluczeniem społecznym oraz efektywnego stosowania norm, co pozwala na oszczędności w funkcjonowaniu instytucji publicznych i na skuteczną walkę z negatywnym oddziaływaniem na środowisko.
Obecnie globalne metropolie prześcigają się w innowacyjnym i zrównoważonym kreowaniu zamówień. Również „Program rewitalizacji dla Lublina na lata 2017-2030” dostrzega możliwość wykorzystywania klauzul społecznych do aktywizowania zawodowego osób długotrwale bezrobotnych czy rozwijania np. spółdzielni socjalnych.

URBACT jest europejskim programem wspomagającym zrównoważony i zintegrowany rozwój miejski. Wśród podejmowanych przez niego kwestii znajduje się również tematyka zrównoważonych zamówień publicznych. W działaniach sieci Procure uczestniczy m.in. Lublin.

 

Program wydarzenia:

 

 

10.00 – 10.15

Przywitanie uczestników

10.15 – 11.15

Prezentacje wprowadzające

  • Grzegorz Piskalski, Instytut Zrównoważonych Zamówień Publicznych – Praktyka stosowania zrównoważonych zamówień publicznych w Polsce

  • Andrij Myrovych, Urząd Miasta Lublin – Projekt PPI2Innovate a innowacyjne zamówienia publiczne. Perspektywa polska i europejska

  • Marcin Chrapowicki, Urząd Miasta Lublin – Zmiana podejścia do zamówień publicznych na przykładzie projektu URBACT Procure "Tworzenie dobrej lokalnej gospodarki poprzez zamówienia publiczne"

  • Paweł Narodowiec, Stowarzyszenie Modrzew, Ośrodek Wsparcia Ekonomii Społecznej akredytowany przez MRPiPS – Zamówienia publiczne jako narzędzie wspierania ekonomii społecznej.

11.15 – 13.00

Dyskusja o możliwościach stosowania ZZP

13.00 – 14.00

Poczęstunek przygotowany przez lokalną spółdzielnię socjalną

14.00 – 15.30

Główne założenia programu URBACT III:

  • metoda URBACT i struktura Lokalnych Grup Wsparcia/Sieci Transferu. Przykłady sieci projektowych URBACT w mieście Lublin.

  • Nabór do Sieci Transferu URBACT, założenia, zasady i terminy.

moderator: Aldo Vargas Tetmajer, Koordynator Krajowego Punktu Kontaktowego URBACT

 

 

Udział w spotkaniu jest nieodpłatny. Liczba miejsc ograniczona.
Prosimy o wypełnienie formularza rejestracyjnego do 6 listopada (poniedziałek), do godz. 12.00.
Formularz rejestracyjny dostępny jest pod adresem http://bit.ly/2xiR52i

Facebook Obywatelski Lublin