W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.
Pomocnik dla ngo
04.03.202112:30

Dzielenie się to dbanie o innych. Wzajemna pomoc wzmacnia rolę organizacji pozarządowych i pozwala na lepszą realizacje działań na rzecz mieszkańców i mieszkanek Lublina. Dlatego proponujemy Państwu ideę jaką jest Pomocnik, czyli platformę, dzięki której będziecie mogli wspierać się wzajemnie i wymieniać rzeczami, umiejętnościami czy usługami.

Pomocnik będzie nową częścią strony ngo.lublin.eu. W przyszłości będzie składał się z dwóch zakładek: Oferuję i Potrzebuję. Ich treść będzie zależała tylko od Państwa! Zachęcamy przedstawicieli i przedstawicielki organizacji pozarządowych do sprawdzenia swoich zasobów, którymi mogą podzielić się z innymi, jak również do przemyślenia potrzeb. Od 15 marca 2021 r. ogłosimy nabór zgłoszeń w ramach Pomocnika. Będzie je można zgłaszać za pomocą specjalnie stworzonego formularza.

Dzięki ogłoszeniom umieszczanym na tej stronie będziemy mogli pomóc sobie wzajemnie. Zachęcamy do wymiany na zasadzie my mamy sprzęt, wiedzę czy miejsce, a my wolontariuszy itp., jak również do łączenia swoich sił i bezinteresownej pomocy, tym którzy zgłoszą się po wsparcie. Czasami posiadamy nadmiar rzeczy, które przy realizacji obecnych zadań nie są nam potrzebne lub mogłyby się zmarnować, a dla innych dany przedmiot będzie stanowił znaczną oszczędność lub zadecyduje o "być lub nie być" projektu. Nawet najdrobniejsze propozycje są mile widziane.

Wolontariusze mogą zaoferować swój czas innym? Macie 200 długopisów lub 1 km sznurka? Potrzebujecie transportu z pkt A do pkt B w wyznaczonym terminie? Szukacie sali na spotkanie? To tylko przykłady, a to właśnie Państwo wiedzą najlepiej, jakie są potrzeby przy realizacji projektów, czego najczęściej brakuje, a być może co się marnuje i warto tego uniknąć zwyczajnie dzieląc się z innymi! Pomocnik ma stanowić platformę do wzajemnej współpracy pomiędzy organizacjami pozarządowymi. Kto wie, być może to będzie pierwszy krok do szerszej współpracy?

 

Facebook Obywatelski Lublin