W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

ProcentujeMY – wystartowała szósta edycja akcji promującej przekazywanie 1,5% podatku na organizacje społeczne z Lublina

ProcentujeMY – wystartowała szósta edycja akcji promującej przekazywanie 1,5% podatku na organizacje społeczne z Lublina
02.02.202412:50

SKENDE, we współpracy z Urzędem Miasta Lublin, rozpoczęło szóstą edycję akcji społecznej ProcentujeMY. Projekt ma na celu zaangażowanie mieszkańców naszego miasta do przekazywania 1,5% podatku na lokalne organizacje pożytku publicznego, ale także ich bezpośrednie wsparcie.

Chętne fundacje i stowarzyszenia, które działają na terenie Lublina i chcą wziąć udział w akcji, mogą zgłaszać się do 11 lutego. Wystarczy uzupełnić i odesłać krótki formularz.

Organizacje, które zgłoszą swój udział, będą mogły skorzystać z bezpłatnej kampanii promocyjnej prowadzonej przez organizatorów. Ale to nie wszystko. Oprócz tego uczestnicy ProcentujeMY wezmą udział w warsztatach rozwijających kompetencje i praktyczne umiejętności, które pomogą im prowadzić promocję swoich organizacji. Będą też mogli bezpłatnie skorzystać z przestrzeni SKENDE, aby wziąć udział w jarmarku wielkanocnym, na którym sprzedadzą zrobione przez siebie rękodzieło. Na początku marca odbędzie się festiwal organizacji, czyli spotkanie z mieszkańcami miasta w przestrzeniach SKENDE. To doskonała okazja do tego, aby pokazać, czym organizacje zajmują się na co dzień i jakie projekty realizują. W tym dniu fundacje i stowarzyszenia organizują aktywności, warsztaty i animacje. Spotkanie co roku, gromadzi dużą liczbę osób i cieszy się zainteresowaniem.

Jak zgłosić organizację do projektu?

Aby wziąć udział w akcji ProcentujeMY wystarczy uzupełnić i odesłać krótki formularz na adres: . Formularz oraz opis współpracy dostępny jest na stronie: www.skendeshopping.pl/pl/procentujemy/. Na zgłoszenia organizatorzy czekają do 11 lutego.

W ubiegłym roku do akcji ProcentujeMY zgłosiły się 34 organizacje z Lublina, które w ramach współpracy skorzystały z darmowych szkoleń i kampanii promocyjnej.

Obecnie w Lublinie działa około 160 organizacji pożytku publicznego. To m.in. fundacje i stowarzyszenia, które chronią środowisko naturalne, rozwijają projekty sportowe,  kulturalne, dbają o zwierzęta, wspierają osoby z niepełnosprawnościami lub walczą o projekty z budżetu obywatelskiego.

Facebook Obywatelski Lublin