W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Pytania i odpowiedzi dotyczące otwartego konkursu ofert na WKŁADY WŁASNE

Pytania i odpowiedzi dotyczące otwartego konkursu ofert na WKŁADY WŁASNE
25.02.201512:32



1. Co należy wpisać na pierwszej stronie oferty w punkcie "rodzaj zadania publicznego"?

W miejscu tym wpisać można tytuł konkursu lub nazwę priorytetowego zadania publicznego spośród zadań z Programu współpracy z organizacjami pozarządowymi i podmiotami wymienionymi w art. 3 ust. 3 ustawy o działalności pozytku publicznego i o wolontariacie na dany rok, które zostały wymienione w ogłoszeniu konkursowym. Członkowie komisji konkursowych polecają wpisanie określonego zadania z Programu współpracy, które wskazuje jakiej dziedziny dotyczy oferta oraz, do jakiego wydziału czy jednostki organizacyjnej trafi oferta w przypadku jej realizacji.


2. Do oferty zgodnie z ogłoszeniem konkursowym należy załączyć kopię umowy na finansowe wsparcie projektu ze środków pochodzacych spoza budżetu miasta Lublin lub kopię projektu złożonego do instytucji dysponującej środkami spoza budżetu miasta. Czy sama umowa wystarczy?

Bardzo często oferta złożona do instytucji dysponujacej środkami spoza budżetu miasta stanowi załącznik do umowy, a więc składając umowę należy dodać do niej wszystkie załączniki, które stanowią jej integralną część (np. ofertę, kosztorys).


3. Konkurs na wkłady własne jest ogłaszany raz w ciągu roku, jednak nabory do niego odbywają się wielokrotnie (zazwyczaj, co miesiąc do połowy roku kalendarzowego). Czy organizacja może złożyć więcej niż jedną ofertę w danym naborze? Czy jeżeli odpadnie ze względów formalnych lub merytorycznych może wziąć udział w kolejnych edycjach?

Tak, organizacja może złożyć parę ofert w danym naborze. Jeżeli oferta zostanie odrzucona w określonej edycji, może zostać złożona w kolejnych. Polecamy kontakt z komisją konkursową w celu uzyskania informacji, z jakiego powodu projekt uzyskał negatywną ocenę formlaną lub merytoryczną.


4. Czy organizacja, która nie zna wyników naboru ofert u grantodawcy zewnętrznego ma szansę uzyskać dofinansowanie w ramach konkursu na wkłady własne?

Tak, organizacja pozarządowa może uzyskać pozytywną ocenę formalną i merytoryczną w ramach konkursu na wkłady własne, mimo braku tej informacji. Jednak podpisanie umowy pomiędzy nią a Gminą Lublin oraz przekazanie środków finansowych na realizację zadania nastąpi po przekazaniu przez organziację informacji do Urzędu Miasta Lublin stanowiącej dowód uzyskania grantu spoza budżetu Miasta Lublin.



5. O jaką kwotę może się starać organizacja pozarządowa w ramach konkursu na wkłady własne?

Jedynym ograniczeniem formalnym jest kwota wskazana w ogłoszeniu konkursowym (w roku 2015 – 80 000 zł). Jednak w praktyce najwyższa kwota przyznana na realizację zadania w ramach konkursu na wkłady własne wyniosła 20 000 zł. Kwota ta zależna jest przede wszytskim od oceny merytorycznej oferty. Praktyka wskazuje, iż w danym roku w ramach konkursu dofinansowanie uzyskuje maksymalnie około 15 organizacji pozarządzowych. Należy pamiętać również, że dofinansowanie ze środków Miasta Lublin nie może przekroczyć 40% całkowitych kwalifikowanych kosztów realizacji zadania.


Facebook Obywatelski Lublin