W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.Zamknij

Drukuj stronę do PDF Aktualności Komisji

Ogłoszenie

Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Lublinie wznawia pracę od dnia 8.06.2020 r.

Z powodu zagrożenia epidemicznego wirusem COVID-19, zalecamy kontaktowanie się z Komisją telefonicznie lub pocztą elektroniczną.

Ogólnopolskie spotkania komisji rozwiązywania problemów alkoholowych Częstochowa 16-18 czerwca 2017 r.

Członkowie Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Lublinie wzięli udział w konferencji "Ogólnopolskie spotkania komisji rozwiązywania problemów alkoholowych" w Częstochowie w dniach 16-18 czerwca 2017 r. Organizatorem Spotkań była Polska Fundacja Zabezpieczenia Społecznego ETOS w Warszawie. Spotkania były wpisane w szersze przedsięwzięcie Narodowy Kongres Trzeźwości. Uczestnicy Konferencji pracowali w grupach roboczych omawiających następujące zagadnienia: 1. Prawo i procedowanie ustaw  2. Negocjacje i Mediacje w pracy Zespołów 3. Terapia - polski model 4. Wzmacnianie roli rodziny 5. Wzmacnianie czynników chroniących   6. Eliminowanie czynników ryzyka  7. Nowoczesne Duszpasterstwa Trzeźwościowe 8. Jak oprzeć się o wspólnoty samopomocowe. Bezpośrednie spotkania z członkami z komisji z innych miast pozwoliły na wymianę doświadczeń, która ugruntowała się we wspólnej pracy w grupach roboczych. Materiały z konferencji do pobrania w pliku PDF.

Do pobrania

konferencja.pdf
Ogólnopolskie spotkania komisji rozwiązywania problemów alkoholowych Częstochowa 16-18 czerwca 2017 r.

Sierpień - miesiąc trzeźwości

Jak co roku w sierpniu Przewodniczący Zespołu Konferencji Episkopatu Polski ds. Apostolstwa Trzeźwości zwrócił się z apelem o trzeźwość. pełna treść apel pod linkiem http://episkopat.pl/bp-bronakowski-tysiace-polakow-i-ich-rodzin-cierpi-przez-alkohol-wciaz-wzrasta-jego-spozycie/ Zachęcamy wszystkich, którym trzeźwość narodu nie jest obojętna do zapoznania się z treścią apelu.