W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

IX edycja Konkursu o Nagrodę Gospodarczą rozstrzygnięta!

IX edycja Konkursu o Nagrodę Gospodarczą rozstrzygnięta!
28.10.201620:00

Medi Sept, GT85 Polska, Woodinspector, Infinum 3D, Sii, Grupa Orange Polska, eLeader, Aliplast, Mastermedia oraz Lubelska Fundacja Rozwoju to pełna lista laureatów w rozstrzygniętym już w Konkursie o Nagrodę Gospodarczą Prezydenta Miasta Lublin. Uroczyste wręczenie nagród laureatom odbyło się podczas IX Gali Przedsiębiorczości (28 października) na Zamku Lubelskim, wieńczącej Konkurs, w której uczestniczyło wielu przedstawicieli lubelskiego biznesu.

- Wyróżnione dziś firmy to prawdziwi ambasadorowie Lublina w kraju i na świecie, którzy przyczyniają się do rozwoju potencjału gospodarczego naszego miasta, stosując najlepsze praktyki w zakresie prowadzenia działalności gospodarczej. Poprzez konkurs promujemy przedsiębiorstwa, które cechują się stabilnością rozwoju i dobrymi wynikami finansowymi, a jednocześnie działają w sposób przejrzysty, odnosząc sukces ekonomiczny działając na korzyść swojego otoczenia.  – powiedział Krzysztof Żuk, Prezydent Miasta Lublin

Tegoroczną edycję Konkursu o Nagrodę Gospodarczą Prezydenta Miasta Lublin rozpoczęło wystąpienie Prof. dr hab. Roberta Gwiazdowskiego, eksperta Centrum im. Adama Smitha, adwokata i komentatora gospodarczego. Ekspert podkreślił ostatnie sukcesy miasta w kontekście rozwoju całego regionu.

- Miasto Lublin przeszło ogromne przeobrażenie na przestrzeni kilku ostatnich lat. Siłą napędową światowej gospodarki jest mała i średnia przedsiębiorczość. Ich działalność jest często uzależniona od lokalnego i regionalnego otoczenia instytucjonalnego nastawionego na tworzenie możliwości rozwoju. W Lublinie widać ogromny rozwój infrastrukturalny i społeczny oraz wkład niemal 44 tys. przedsiębiorców kształtujących swoim wysiłkiem krajobraz gospodarczy całego regionu. To przede wszystkim w nich tkwi siła do przeobrażania krajowej ekonomii, a w dużej mierze dzieje się to dzięki innowacyjności i ich elastyczności do szybkich zmian. Współczesna przedsiębiorczość wymaga bogatego zasobu wiedzy merytorycznej oraz posiadania umiejętności rozumienia oraz podejmowania optymalnych decyzji. Zmiany otoczenia zewnętrznego sprawiły, że pojawiły się nowe możliwości dla ludzi kreatywnych, niebojących się ryzyka. Ostatnia wizyta w Lublinie Prof. Charlesa Landrego potwierdziła, że Lublin chce stwarzać właściwe otoczenie dla rozwoju przedsiębiorczości akceptując ryzyko i rozumiejąc, że na sukces składają się również porażki – powiedział prof. Robert Gwiazdowski.

Nagroda Gospodarcza Prezydenta Miasta Lublin jest przyznawana od 2008 roku. Nagroda ma charakter honorowy i prestiżowy. W tegorocznej edycji przyznano nagrody główne i wyróżnienia w następujących kategoriach:

INNOWACYJNOŚĆ

Wyróżnienie otrzymały firmy Medi Sept Sp. z o. o. - za wdrożenie własnej nowej technologii, w postaci nieopatentowanej wiedzy technicznej, wytwarzania preparatów dezynfekcyjnych o szerokim spektrum bójczym, oraz spółka GT85 Polska Sp. z o.o. za projekt myjni przemysłowej wykorzystującej zjawisko próżni w  procesie mycia przemysłowego w wodorozcieńczalnych środkach chemicznych.

OBECNOŚĆ NA RYNKU GLOBALNYM

Nagroda Główna przyznana została spółce Mastermedia Cioczek i Wójciak za dynamiczny rozwój eksportu polskich artykułów spożywczych do wielu krajów europejskich w tym Wielkiej Brytanii, Holandii, Belgii czy Niemiec. Natomiast wyróżnienia otrzymały firma eLeader za tworzenie nowoczesnej technologii informatycznej i jej eksport na cały świat, oraz spółkę Aliplast za  dystrybucję do wielu krajów europejskich produkowanych przez firmę profili aluminiowych i komponentów budowlanych.

MŁODE FIRMY

W tej kategorii wyróżnienia otrzymały spółka Woodinspector za stworzenie i rozwój systemów informatycznych dla branży drzewnej. Firma powstała w 2015 r. i już została nagrodzona złotym medalem za system WOODBASE podczas targów Poznańskich DREMA 2015. Kapituła doceniła także spółkę Infinium 3D Sp. z.o.o. za wdrażanie nowoczesnych rozwiązań z zakresu druku 3D. Obecnie firma pracuje nas własną rodziną drukarek 3D opartą o autorskie rozwiązania konstrukcyjne i elektroniczne.

DUŻE FIRMY – LOKOMOTYWY GOSPODARCZE MIASTA

Nagrodę Główną w tej kategorii otrzymała Grupa Orange Polska za utworzenie oraz stały rozwój Contact Center w Lublinie oraz Centrum Operacji Księgowych w Lublinie, będące znaczącymi inwestycjami dla miasta Lublin, które wspierają kapitał ludzki. Wyróżnienie otrzymała spółka SII za stworzenie w naszym mieście Lublin Delivery Center, centrum outsourcingu pozytywnie oddziałującego na rynek pracy miasta Lublin.

NAGRODA SPECJALNA

W tegorocznej edycji Nagrodę Specjalną otrzymała Lubelska Fundacja Rozwoju, który został uhonorowany za całokształt swojej działalności oraz wspieranie rozwoju gospodarczego regionu lubelskiego, w szczególności za podejmowanie działań na rzecz sektora małych i średnich przedsiębiorstw.

 

Laureatów Nagrody Gospodarczej Prezydenta Miasta Lublin w poszczególnych kategoriach wyłania Kapituła Konkursowa w skład której wchodzą przedstawiciele środowiska biznesu, świata nauki, mediów i samorządu. Tradycją tego wydarzenia jest, że rozstrzygnięciu Konkursu o Nagrodę Gospodarczą Prezydenta Miasta Lublin towarzyszy przyznanie nagród i wyróżnień Miejskiego Urzędu Pracy dla Najlepszego Pracodawcy Roku oraz uhonorowanie najbardziej innowacyjnych prac dyplomowych dotyczących rozwoju gospodarczego Lublina w Konkursie Prezydenta Miasta Lublin na najlepsze prace dyplomowe poświęcone tematyce rozwoju gospodarczego Lublina.

 

KONKURS NA NAJLEPSZĄ PRACĘ DYPLOMOWĄ

Komisja Konkursu Prezydenta Miasta Lublin na najlepszą pracę dyplomową o tematyce gospodarczej Nagrodę Główną w wysokości 6 000 zł przyznała dla Pani Anety Anny Kuć absolwentki Wydziału Budownictwa i Architektury Politechniki Lubelskiej, za pracę poświęconą „Przestrzenie społeczno-kulturowe w kreacji śródmieścia. Rewitalizacja obszaru śródmiejskiego wraz z projektem Centrum Kreatywności  Młodych przy ulicy Cyrulicznej w Lublinie”. Wyróżnienia w wysokości 2000 zł otrzymali  Pan Mateusz Waśkowicz, absolwent Wydziału Budownictwa i Architektury za pracę pt. „Projekt dworca kolejowego Lublin Zachód”. Pan Maciej Mikulski absolwent Wydziału Mechanicznego Politechniki Lubelskiej za pracę pt. „Propozycja poprawy efektywności komunikacji miejskiej na wybranym obszarze” oraz Pani Aneta Zienkiewicz z Wydziału Ogrodnictwa i Architektury Krajobrazu Uniwersytetu Przyrodniczego za pracę pt. „Koncepcja dostosowania dzielnicy Śródmieście Lublina dla potrzeb ruchu pieszego". W tym roku Kapituła przyznała także dodatkowe wyróżnienie dla Pani Aleksandry Stefańczak absolwentki Wydziału Agrobioinżynierii Uniwersytetu Przyrodniczego, która otrzymała możliwość odbycia 3-miesięcznej praktyki w Urzędzie Miasta Lublin z łącznym świadczeniem pieniężnym w wysokości 4500 zł. Wyróżnienie zostało przyznane za pracę „Projekt lokalizacji ogniw fotowoltaicznych na obszarze osiedla Botanik w Lublinie”.

PRACODAWCA ROKU

W Konkursie MUP „Pracodawca Roku 2015” w kategorii Mikroprzedsiębiorstwo – Mała Firma Nagrodę Główną otrzymało Okręgowe Przedsiębiorstwo Geodezyjno – Kartograficzne w Lublinie, natomiast wyróżnione zostało Lubelskie Centrum Małych Zwierząt oraz firma SANIT Construction. Natomiast w kategorii Średnia – Duża Firma Nagrodę Główną otrzymała Spółdzielnia Pszczelarska APIS w Lublinie, a wyróżnienia Uniwersytet Medyczny oraz spółka Społem Distro. Ideą Konkursu jest wyróżnienie odpowiedzialnych społecznie pracodawców, którzy przyczynili się do poprawy sytuacji na lokalnym rynku pracy.

Pliki do pobrania