W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Lublin zagra w serialu "Morowe Panny"

Lublin zagra w serialu "Morowe Panny"
04.08.201609:35

Ekipa produkcji "Morowe Panny" rozpoczęła zdjęcia do nowego serialu telewizyjnego, w którym Lublin gra okupowaną przez hitlerowców Warszawę. Filmowcy zostaną w Lublinie do 11 sierpnia. Serial wojenny "Morowe Panny" będzie można oglądać w TVP1 od połowy października.

„Morowe Panny” to opowieść o okupacji hitlerowskiej, widzianej z perspektywy trzech Polek. Irka, Ewka i Marysia są bardzo młodymi dziewczynami, które u progu dorosłego życia trafiają do piekła wojny. Dziewczyny nie są przygotowane do konfrontacji z nową rzeczywistością. Chociaż każda z nich wywodzi się z innego środowiska – Irka pochodzi z inteligenckiej, patriotycznej rodziny, Ewka ze środowiska drobnych przestępców, a Marysia jest córką bogatego żydowskiego przemysłowca z Łodzi - ich losy splatają się w okupowanej Warszawie. Dziewczyny, tytułowe „morowe panny” stają do walki, często beznadziejnej, o ideały. Aby walka była skuteczna, każda z bohaterek musi przejść wewnętrzną przemianę. Pomimo wojny nie chcą stracić tego, co mają najcenniejsze – szacunku do samych siebie.

W postacie trzech głównych bohaterek wcielają się aktorki młodego pokolenia: Aleksandra Pisula (Marysia), Marta Mazurek (Irka), Vanessa Aleksander (Ewa). W rolę matki Irki wciela się Danuta Stenka, natomiast brata Irki gra Michał Czernecki.

Poniżej prezentujemy galerię zdjęć z pierwszego dnia zdjęciowego.