Dom Kultury Błonie przy Spółdzielni Mieszkaniowej "Czuby" w Lublinie powstał w 1991 roku. Jest jedną z 4 placówek kultury prowadzonych przez spółdzielnię.
Do podstawowej działalności domu kultury należy praca w dziedzinie animacji społeczno - kulturalnej. Z naszej oferty korzystają przede wszystkim mieszkańcy Osiedla "Błonie"(dzieci, młodzież, dorośli) jednakże atrakcyjna oferta i różnorodne zajęcia oraz niska cena przyciągają osoby z całego Lublina.
Ostatnie 6 lat to okres zmian. Poczynając od wizerunku (remont sal: tanecznej, klubowej i plastycznej, szklana obudowa korytarza, zamontowanie luster w sali tanecznej, w 2014 roku remont łazienki dziecięcej) po nazwę — z klubu osiedlowego na dom kultury.
W tym czasie zainicjowaliśmy szereg nowych zajęć m.in. Klub Osób Dojrzałych, teatralne (teatr Pestka, teatr lalek), taneczne (taniec dla narzeczonych i nie tylko, tango, flamenco, hip hop dla dzieci i młodzieży), komputer od podstaw, , zajęcia fitness i wiele innych.
W ciągu tych sześciu lat zaistniały też zajęcia, których jednoroczny cykl już się zakończył, były to między innymi: zajęcia fotograficzno-filmowe, dziennikarskie, Klub Młodego Piłkarza, wykonywanie kolczyków czy wokalno-teatralne.
Oprócz tego corocznie w ramach ferii zimowych oraz przerwy wakacyjnej DK Błonie organizuje pół-kolonie dla dzieci popularnie nazywane "Akcją Zima" oraz "Akcją Lato". Także cyklicznie w DK Błonie organizowane są kilkumiesięczne, otwarte warsztaty teatralne: Talent - Twórczość - Teatr.