W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.
Festiwal Danuty Szaflarskiej "Śleboda/Danutka" 2020
Data rozpoczęcia 2020-02-05
Data zakończenia 2020-02-09
Miejsce: Teatr Stary w Lublinie, Jezuicka 18
Organizator: Teatr Stary

Janusz Gajos, Krystyna Janda, Olga Lipińska, Maria Maj,  Monika Muskała, Paweł Płoski, Alicja Przerazińska, Jerzy Stuhr, Magda Umer, Filip Zylber to goście drugiej edycji Festiwalu Danuty Szaflarskiej "Śleboda/Danutka", który odbędzie się w dniach 5-9 lutego w Teatrze Starym w Lublinie.

Danuta Szaflarska - gwiazda, aktorka, osobowość, postać, najlepsza mama, babcia, przyjaciółka. Najmłodsza wśród najstarszych, najskromniejsza, najdowcipniejsza, dociekliwa, konsekwentna, pracowita, uparta, odważna, prawa, szlachetna, otwarta, ufna, prawdomówna, towarzyska, radosna! Tak zawsze będzie brzmiała „inwokacja” festiwalu, którego bohaterką jest Danuta Szaflarska.

W tym roku zapraszamy ponownie, czekamy na Państwa w jednym z najpiękniejszych budynków teatralnych w Polsce, czyli w Teatrze Starym w Lublinie. W miejscu, które było jednym z ulubionych miejsc Danutki. Zobaczycie i usłyszycie Państwo Jej wspaniałe role filmowe i teatralne. Usłyszycie, bo nowością w tym roku będą spektakle Teatru Polskiego Radia.

W dniu 105. urodzin Danuty Szaflarskiej po raz pierwszy przedstawimy specjalnie przygotowany na festiwal program „Zakazane piosenki”! Autorem jest Marcin Masecki, jeden z najbardziej wszechstronnych i niezwykłych twórców europejskiej sceny muzycznej. Dwukrotnie, 6 i 8 lutego spotkamy się podczas wieczoru w konwencji „śpiewać każdy może”, czyli Café Chantant, które poprowadzą Tomasz Momot - pianista oraz Krzysztof Suszek - wodzirej, szansonista, fordanser, dusza towarzystwa.

W sobotnie przedpołudnie (8 lutego) zapraszamy najmłodszą publiczność, dla której przygotowaliśmy projekcję spektaklu "Kopciuszek" w reżyserii Krystyny Jandy oraz słuchowisko "Lato Muminków".

I wreszcie finał! Z radością ogłaszamy, że laureatką tegorocznego „Gongu Danutki” jest Pani Krystyna Janda! Z tej okazji przypomnimy jej wybitną rolę w filmie "Przesłuchanie". W sobotę 8 lutego wręczymy naszej laureatce nagrodę, a w sposób szczególny zachęcamy do udziału w niedzielnym spotkaniu "Misja publiczna Teatru Krystyny Jandy".

Nagroda „GONG DANUTKI” nawiązuje do gongu, którego pomysłodawczynią była Danuta Szaflarska i który co wieczór rozbrzmiewa w naszym Teatrze. Pierwszy raz zabrzmiał przed inaugurującym cykl "Kino w Teatrze Starym" seansem filmowym we wrześniu 2012 roku. Któż inny mógłby być wówczas „inspicjentem”, jeśli nie Danutka? „GONG DANUTKI” to nagroda, którą co roku będziemy przyznawać podczas festiwalu, by wspierać rzemiosło i kunszt sztuki aktorskiej. Autorem statuetki jest Jarosław Koziara. Pierwszym laureatem "Gongu Danutki" w 2019 roku został Janusz Gajos.

Ceny biletów:

  • Marcin Masecki / Eldar Tsalikov / Jerzy Rogiewicz "Zakazane piosenki".
  • Po koncercie Café chantant.
  • Bilety: I - 60 zł, II - 50 zł, III – 30 zł, stojące - 20 zł
  • Café chantant / Guma do żucia / Restauracja Mandragora
  • Bilety: 100 zł (cena biletu obejmuje poczęstunek)
  • Biała bluzka - bilety wyprzedane

Wstęp na pozostałe wydarzenia za okazaniem bezpłatnej wejściówki. Wejściówki można odbierać w kasie Teatru Starego w miarę dostępności miejsc. Liczba wejściówek, które może odebrać jedna osoba jest ograniczona. Szczegółowe informacje znajdą Państwo na podstronach poszczególnych wydarzeń na www.teatrstary.eu.