Oferta edukacyjna miasta Lublin obecnie obejmuje: 43 szkoły podstawowe, w tym 36 samodzielnych szkół podstawowych, 2 szkoły podstawowe w zespołach szkół , 4 szkoły podstawowe w zespołach szkół ogólnokształcących oraz 1 w zespole szkolno-przedszkolnym.
W roku szkolnym 2023/2024 do publicznych szkół podstawowych prowadzonych przez miasto Lublin, kandydaci do klas pierwszych mogą ubiegać się o przyjęcie do oddziałów ogólnodostępnych, integracyjnych i oddziału sportowego.
Oddziały integracyjne dostępne są w:
Oddział sportowy /dyscyplina: pływanie/ dostępny jest w: Szkole Podstawowej nr 23, Lublin, ul. Podzamcze 9.
Uwaga: Każdy z kandydatów może złożyć tylko jeden wniosek: zgłoszeniowy albo rekrutacyjny - oznacza to, że kandydaci, którzy będą przystępowali do rekrutacji na wolne miejsca poza obwodem swojej szkoły lub kandydaci do oddziału integracyjnego (miejsca dla dzieci z orzeczeniem), kandydaci do oddziału sportowego, nie składają w swoich szkołach obwodowych wniosku zgłoszeniowego - informacja ta dotyczy szkół, których organem prowadzącym jest miasto Lublin.
Wolne miejsca w oddziałach ogólnodostępnych
Rekrutacja dzieci z orzeczeniem o potrzebie kształcenia specjalnego
Dziecko z orzeczeniem o potrzebie kształcenia specjalnego można
Rekrutacja dla kandydatów do klasy sportowej
Kandydaci rekrutujący się do klasy sportowej powinni spełniać następujące wymagania:
Terminy przeprowadzania postępowania rekrutacyjnego (do szkół, które dysponują wolnymi miejscami, oddziałów integracyjnych, oddziału sportowego) i postępowania uzupełniającego, w tym terminy składania dokumentów, na rok szkolny 2023/2024 do klas pierwszych szkół podstawowych prowadzonych przez miasto Lublin:
Uwaga: O przyjęciu dziecka nie decyduje kolejność zgłoszeń
W postępowaniu rekrutacyjnym brane są pod uwagę następujące kryteria:
Aby zgłosić dziecko do szkoły obwodowej lub uczestniczyć w postępowaniu rekrutacyjnym należy, w powyższych terminach:
Zachęcamy do zapoznania się z następującymi dokumentami
Zapisy do klas I szkół podstawowych prowadzone są dwuetapowo:
- zgłoszenie odbywa się na wniosek (wniosek zgłoszeniowy) złożony przez rodzica w terminie od 7 marca 2022 do 18 marca 2022 r.
- rekrutacja odbywa się na wniosek rodzica (wniosek rekrutacyjny) złożony w szkole pierwszego wyboru w terminie od 28 marca 2022 r. do 04 kwietnia 2022 r.
Oferta edukacyjna dla kandydatów do klas pierwszych szkół podstawowych prowadzonych przez miasto Lublin na rok szkolny 2022/2023
Oferta edukacyjna miasta Lublin obecnie obejmuje: 43 szkoły podstawowe, w tym 36 samodzielnych szkół podstawowych, 2 szkoły podstawowe w zespołach szkół , 4 szkoły podstawowe w zespołach szkół ogólnokształcących oraz 1 w zespole szkolno-przedszkolnym.
W roku szkolnym 2022/2023 do publicznych szkół podstawowych prowadzonych przez miasto Lublin, kandydaci do klas pierwszych mogą ubiegać się o przyjęcie do oddziałów ogólnodostępnych, integracyjnych i oddziału sportowego.
Oddziały integracyjne dostępne są w:
Oddział sportowy /dyscyplina: pływanie/ dostępny jest w:
Uwaga:
Wolne miejsca w oddziałach ogólnodostępnych
Rekrutacja dzieci z orzeczeniem o potrzebie kształcenia specjalnego
Dziecko z orzeczeniem o potrzebie kształcenia specjalnego można
- zapisać do klasy I szkoły obwodowej na zasadach zgłoszenia dziecka do szkoły obwodowej w terminie 7-18.03.2022r.
- rekrutować do klasy I ogólnodostępnej szkoły poza obwodem, na zasadach ogólnych dotyczących rekrutacji do klas ogólnodostępnych, w terminie 28.03.2022 r.- 04.04.2022 r.
- rekrutować do klasy integracyjnej, miejsca dla dzieci z orzeczeniem o potrzebie kształcenia specjalnego – na zasadach dotyczących rekrutacji, w terminie 28.03.2022 r.- 04.04.2022 r.
Rekrutacja dla kandydatów do klasy sportowej
Kandydaci rekrutujący się do klasy sportowej powinni spełniać następujące wymagania:
- złożyć wniosek rekrutacyjny, w terminie 28.03.2022 r.- 04.04.2022 r. wraz z załącznikami potwierdzającymi stan zdrowia umożliwiającego podjęcie nauki oddziale /orzeczenie lekarskie/ oraz pisemną zgodę rodziców na uczęszczanie kandydata do oddziału
- przystąpić do prób sprawności fizycznej, na warunkach ustalonych przez polski związek sportowy właściwy dla danego sportu, w którym jest prowadzone szkolenie sportowe w danym oddziale i uzyskać pozytywny wynik kwalifikujący do przyjęcia do oddziału
Rekrutacja na wolne miejsca dla kandydatów spoza obwodu, rekrutacja do oddziałów integracyjnych (część dla dzieci z orzeczeniem o potrzebie kształcenia specjalnego), rekrutacja do oddziału sportowego
Terminy przeprowadzania postępowania rekrutacyjnego (do szkół, które dysponują wolnymi miejscami, oddziałów integracyjnych, oddziału sportowego) i postępowania uzupełniającego, w tym terminy składania dokumentów, na rok szkolny 2022/2023 do klas pierwszych szkół podstawowych prowadzonych przez miasto Lublin:
Uwaga:
W postępowaniu rekrutacyjnym brane są pod uwagę następujące kryteria:
Zapisy i rekrutacja do szkół podstawowych odbywają się z wykorzystaniem systemu teleinformatycznego. Aby zgłosić dziecko do szkoły obwodowej lub uczestniczyć w postępowaniu rekrutacyjnym należy, w powyższych terminach:
Sposoby składania wniosków zgłoszeniowych lub rekrutacyjnych
Zachęcamy do zapoznania się z następującymi dokumentami
Zarządzenie Prezydenta Miasta Lublin w sprawie terminów przeprowadzania postępowania rekrutacyjnego i postępowania uzupełniającego
Kryteria w postępowaniu rekrutacyjnym i uzupełniającym do szkół podstawowych
Uchwała nr 495/XII/2019 Rady Miasta Lublin z dnia 19 grudnia 2019 r. - https://bip.lublin.eu/rada-miasta-lublin/uchwaly-rm-lublin/viii-kadencja-rady-miasta-lublin-2018-2023/sesja-nr-xii-z-dnia-19-12-2019/uchwala-nr-495xii2019-rady-miasta-lublin-z-dnia-19-grudnia-2019-r-w-sprawie-okreslenia-kryteriow-wraz-z-liczba-punktow-obowiazujacych-w-postepowaniu-rekrutacyjnym-do-klasy-pierwszej-publicznych-szkol-podstawowych-prowadzonych-przez-gmine-lublin-,33,27843,2.html
Sieć publicznych szkół podstawowych prowadzonych przez Miasto Lublin oraz określenie granic ich obwodów - Uchwała Rady Miasta Lublin
1 marca 2021 r. ruszają zgłoszenia do szkół podstawowych z określonym obwodem i potrwają one do 12 marca. Następnie, w terminie 22-29 marca 2021 r. będzie prowadzone postępowanie rekrutacyjne dla kandydatów.
Oferta edukacyjna dla kandydatów do klas pierwszych szkół podstawowych prowadzonych przez miasto Lublin na rok szkolny 2021/2022
Oferta edukacyjna miasta Lublin obecnie obejmuje: 37 szkół podstawowych samodzielnych i 6 szkół podstawowych w zespołach. Łącznie w 43 szkołach podstawowych przygotowano 2 750 miejsc.
W roku szkolnym 2021/2022 do publicznych szkół podstawowych prowadzonych przez miasto Lublin, kandydaci do klas pierwszych mogą realizować naukę w oddziałach ogólnodostępnych, integracyjnych i oddziale sportowym.
Oddziały integracyjne dostępne w:
Oddział sportowy dostępny w:
Harmonogram zgłoszeń do szkół podstawowych z określonym obwodem:
Terminy przeprowadzania postępowania rekrutacyjnego i postępowania uzupełniającego, w tym terminy składania dokumentów, na rok szkolny 2021/2022 do klas pierwszych szkół podstawowych prowadzonych przez miasto Lublin:
Uwaga:
W postępowaniu rekrutacyjnym brane są pod uwagę następujące kryteria:
Aby zgłosić dziecko do szkoły obwodowej lub uczestniczyć w postępowaniu rekrutacyjnym należy, w powyższych terminach:
Sposoby składania wniosków zgłoszeniowych lub rekrutacyjnych
W postępowaniu rekrutacyjnym na rok szkolny 2020/2021 do publicznych szkół podstawowych prowadzonych przez gminę Lublin, kandydaci do klas pierwszych mogą realizować naukę w oddziałach:
Zgłoszenia do szkół podstawowych z określonym obwodem
Termin: od 1 kwietnia 2020 r. do 8 kwietnia 2020 r.
Do klasy pierwszej publicznej szkoły podstawowej z określonym obwodem, dzieci zamieszkałe w tym obwodzie przyjmuje się z urzędu, na podstawie zgłoszenia. Podpisany przez rodziców/opiekunów prawnych wniosek zgłoszeniowy należy złożyć w sekretariacie szkoły podstawowej.
Dzieci z orzeczeniem o potrzebie kształcenia specjalnego, które ubiegają się o przyjęcie do szkoły ogólnodostępnej stosują się do zasad określonych powyżej.
Publikacja list kandydatów, którzy zgłosili się do szkoły obwodowej, będzie miała miejsce 20 kwietnia 2020 r. o godz. 12:00.
Rekrutacja na wolne miejsca dla kandydatów spoza obwodu danej szkoły
Termin: od 21 kwietnia 2020 r,. godz. 8:00 do 28 kwietnia 2020 r., godz. 14:00
Rekrutacja na wolne miejsca wymaga złożenia wniosku o przyjęcie do szkoły podstawowej wraz z dokumentami potwierdzającymi spełnienie przez kandydata warunków lub kryteriów branych pod uwagę w postępowaniu rekrutacyjnym (przeczytaj o kryteriach).
Podanie do publicznej wiadomości listy kandydatów zakwalifikowanych i kandydatów niezakwalifikowanych nastąpi 30 kwietnia 2020 r. o godz. 12:00
Od 4 maja 2020 r. godz. 08.00 do 7 maja 2020 r., godz. 14:00 należy potwierdzić w sekretariacie szkoły chęci podjęcia nauki w klasie I poprzez złożenie dokumentu „Potwierdzenia woli zapisania kandydata do szkoły”
11 maja 2020 r., o godz. 13:00 nastąpi podanie do publicznej wiadomości listy kandydatów przyjętych i kandydatów nieprzyjętych
Uwaga: Postępowanie rekrutacyjne na wolne miejsca będą prowadziły tylko te szkoły, które po zapisach kandydatów zamieszkałych w obwodzie danej szkoły będą dysponowały jeszcze wolnymi miejscami.
Każdy z kandydatów może złożyć tylko jeden wniosek: zgłoszeniowy albo rekrutacyjny - oznacza to kandydaci, którzy będą przystępowali do rekrutacji na wolne miejsca poza obwodem swojej szkoły, nie składają w swoich szkołach obwodowych wniosku zgłoszeniowego. Informacja ta dotyczy szkół, których organem prowadzącym jest gmina Lublin.
Wnioski zgłoszeniowe i rekrutacyjne będą dostępne są na stronie kandydata: www.rekrutacja.sp.lublin.eu
W postępowaniu rekrutacyjnym na rok szkolny 2019/2020 do publicznych szkół podstawowych prowadzonych przez Gminę Lublin, kandydaci do klas pierwszych mogą realizować naukę w oddziałach:
a) ogólnodostępnych
b) integracyjnych.
Zgłoszenia do szkół podstawowych z określonym obwodem
Termin: od 4 marca 2019 r. do 15 marca 2019 r.
Do klasy pierwszej publicznej szkoły podstawowej z określonym obwodem, dzieci zamieszkałe w tym obwodzie przyjmuje się z urzędu, na podstawie zgłoszenia.
Podpisany przez rodziców wniosek zgłoszeniowy należy złożyć w sekretariacie szkoły podstawowej.
Dzieci z orzeczeniem o potrzebie kształcenia specjalnego, które ubiegają się o przyjęcie do szkoły ogólnodostępnej stosują się do zasad określonych powyżej.
Publikacja list kandydatów, którzy zgłosili się do szkoły obwodowej, będzie miała miejsce 22 marca 2019 r. o godz. 12:00.
Rekrutacja na wolne miejsca dla kandydatów spoza obwodu danej szkoły
Termin: od 25 marca 2019 r., godz. 8:00 do 2 kwietnia 2019 r., godz. 14:00
Rekrutacja na wolne miejsca wymaga złożenia wniosku o przyjęcie do szkoły podstawowej wraz z dokumentami potwierdzającymi spełnienie przez kandydata warunków lub kryteriów branych pod uwagę w postępowaniu rekrutacyjnym (szczegóły poniżej).
Podanie do publicznej wiadomości listy kandydatów zakwalifikowanych i kandydatów niezakwalifikowanych nastąpi 4 kwietnia 2019 r. o godz. 12:00.
Od 4 kwietnia 2019 r. od godz. 12:00 do 9 kwietnia 2019 r. do godz. 12:00 należy potwierdzić w sekretariacie szkoły chęć podjęcia nauki w klasie I poprzez złożenie dokumentu „Potwierdzenia woli zapisania kandydata do szkoły”.
12 kwietnia 2019 r., o godz. 13:00 nastąpi podanie do publicznej wiadomości listy kandydatów przyjętych i kandydatów nieprzyjętych.
Uwaga: Postępowanie rekrutacyjne na wolne miejsca będą prowadziły tylko te szkoły, które po zapisach kandydatów zamieszkałych w obwodzie danej szkoły będą dysponowały jeszcze wolnymi miejscami.
Każdy z kandydatów może złożyć tylko jeden wniosek: zgłoszeniowy albo rekrutacyjny tzn., iż kandydaci, którzy będą przystępowali do rekrutacji na wolne miejsca poza obwodem swojej szkoły, nie składają w swoich szkołach obwodowych wniosku zgłoszeniowego. /Informacja dotyczy szkół, których organem prowadzącym jest Gmina Lublin/.
Wnioski zgłoszeniowe i rekrutacyjne będą dostępne są na stronie kandydata: www.rekrutacja.sp.lublin.eu
Szczegółowe terminy przeprowadzania postępowania rekrutacyjnego i postępowania uzupełniającego reguluje Zarządzenie nr 151/1/2019 Prezydenta Miasta Lublin.
Kryteria wraz z liczbą punktów w postępowaniu rekrutacyjnym dla kandydatów zamieszkałych poza obwodem szkoły do publicznych szkół podstawowych prowadzonych przez Gminę Lublin reguluje Uchwała Nr 681/XXVI/2017 Rady Miasta Lublin z dnia 2 marca 2017 r. w sprawie określenia kryteriów wraz z liczbą punktów w postępowaniu rekrutacyjnym dla kandydatów zamieszkałych poza obwodem szkoły do publicznych szkół podstawowych prowadzonych przez Gminę Lublin
W postępowaniu rekrutacyjnym na rok szkolny 2018/2019 do publicznych szkół podstawowych prowadzonych przez Gminę Lublin, kandydaci do klas pierwszych mogą realizować naukę w oddziałach:
a) ogólnodostępnych
b) integracyjnych.
Termin: od 12 lutego 2018 r. do 23 lutego 2018 r.
Do klasy pierwszej publicznej szkoły podstawowej z określonym obwodem, dzieci zamieszkałe w tym obwodzie przyjmuje się z urzędu, na podstawie zgłoszenia.
Podpisany przez rodziców wniosek zgłoszeniowy należy złożyć w sekretariacie szkoły podstawowej.
Dzieci z orzeczeniem o potrzebie kształcenia specjalnego, które ubiegają się o przyjęcie do szkoły ogólnodostępnej stosują się do zasad określonych powyżej.
Publikacja list kandydatów, którzy zgłosili się do szkoły obwodowej, będzie miała miejsce 2 marca 2018 r. o godz. 12:00.
Termin: od 5 marca 2018 r,. godz. 8:00 do 14 marca 2018 r., godz. 14:00
Rekrutacja na wolne miejsca wymaga złożenia wniosku o przyjęcie do szkoły podstawowej wraz z dokumentami potwierdzającymi spełnienie przez kandydata warunków lub kryteriów branych pod uwagę w postępowaniu rekrutacyjnym (szczegóły poniżej).
Podanie do publicznej wiadomości listy kandydatów zakwalifikowanych i kandydatów niezakwalifikowanych nastąpi 16 marca 2018 r. o godz. 12:00
Od 16 marca 2018 r. do 21 marca 2018 r., godz. 12:00 należy potwierdzić w sekretariacie szkoły chęci podjęcia nauki w klasie I poprzez złożenie dokumentu „Potwierdzenia woli zapisania kandydata do szkoły”
22 marca 2018 r., o godz. 14:00 nastąpi podanie do publicznej wiadomości listy kandydatów przyjętych i kandydatów nieprzyjętych
Uwaga: Postępowanie rekrutacyjne na wolne miejsca będą prowadziły tylko te szkoły, które po zapisach kandydatów zamieszkałych w obwodzie danej szkoły będą dysponowały jeszcze wolnymi miejscami.
Każdy z kandydatów może złożyć tylko jeden wniosek: zgłoszeniowy albo rekrutacyjny tzn., iż kandydaci, którzy będą przystępowali do rekrutacji na wolne miejsca poza obwodem swojej szkoły, nie składają w swoich szkołach obwodowych wniosku zgłoszeniowego. /Informacja dotyczy szkół, których organem prowadzącym jest Gmina Lublin/.
Wnioski zgłoszeniowe i rekrutacyjne dostępne są na stronie kandydata: www.rekrutacja.sp.lublin.eu
Szczegółowe terminy przeprowadzania postępowania rekrutacyjnego i postępowania uzupełniającego reguluje Zarządzenie nr 71/1/2018 Prezydenta Miasta Lublin.
Kryteria wraz z liczbą punktów w postępowaniu rekrutacyjnym dla kandydatów zamieszkałych poza obwodem szkoły do publicznych szkół podstawowych prowadzonych przez Gminę Lublin reguluje Uchwała Nr 681/XXVI/2017 Rady Miasta Lublin z dnia 2 marca 2017 r. w sprawie określenia kryteriów wraz z liczbą punktów w postępowaniu rekrutacyjnym dla kandydatów zamieszkałych poza obwodem szkoły do publicznych szkół podstawowych prowadzonych przez Gminę Lublin
W postępowaniu rekrutacyjnym na rok szkolny 2017/2018 do publicznych szkół podstawowych prowadzonych przez Gminę Lublin, kandydaci do klas pierwszych mogą realizować naukę w oddziałach:
a) ogólnodostępnych,
b) integracyjnych.
Terminy postępowania zgłoszeniowego i rekrutacyjnego do klas pierwszych szkół podstawowych na rok szkolny 2017/2018
Zgłoszenia do szkół podstawowych z określonym obwodem
Termin: od 27 marca 2017 r. do 7 kwietnia 2017 r.
Zasady: Do klasy pierwszej publicznej szkoły podstawowej z określonym obwodem dzieci zamieszkałe w tym obwodzie przyjmuje się z urzędu, na podstawie zgłoszenia.
Podpisany przez rodziców wniosek zgłoszeniowy należy złożyć w sekretariacie szkoły podstawowej.
Dzieci z orzeczeniem o potrzebie kształcenia specjalnego, które ubiegają się o przyjęcie do szkoły ogólnodostępnej stosują się do zasad określonych powyżej.
Termin: od 10 kwietnia 2017 r. (godz. 8:00) do 19 kwietnia 2017r. (godz. 12:00)
Rekrutacja na wolne miejsca: złożenie wniosku o przyjęcie do szkoły podstawowej wraz z dokumentami potwierdzającymi spełnienie przez kandydata warunków lub kryteriów branych pod uwagę w postępowaniu rekrutacyjnym.
Szczegółowe terminy przeprowadzania postępowania rekrutacyjnego i postępowania uzupełniającego reguluje
Kryteria wraz z liczbą punktów w postępowaniu rekrutacyjnym dla kandydatów zamieszkałych poza obwodem szkoły do publicznych szkół podstawowych prowadzonych przez Gminę Lublin reguluje
W postępowaniu rekrutacyjnym na rok szkolny 2016/2017 do publicznych szkół podstawowych prowadzonych przez Gminę Lublin, rekrutacja prowadzona jest do klas pierwszych. Dzieci mogą realizować naukę w oddziałach:
a) ogólnodostępnych,
b) integracyjnych,
c) sportowych / sportowych profilowanych.
Zasady postępowania zgłoszeniowego i rekrutacyjnego do klas pierwszych publicznych szkół podstawowych na rok szkolny 2016/2017, dla których organem prowadzącym jest Miasto Lublin określa się na podstawie ustawy z dnia 6 grudnia 2013 r. o zmianie ustawy o systemie oświaty oraz niektórych innych ustaw (Dz. U. 2014 poz. 7), Rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 2 listopada 2015 roku w sprawie sposobu przeliczania na punkty poszczególnych kryteriów uwzględnianych w postępowaniu rekrutacyjnym, składu i szczegółowych zadań komisji rekrutacyjnej, szczegółowego trybu i terminów przeprowadzania postępowania rekrutacyjnego oraz postępowania uzupełniającego (Dz. U. poz. 1942), Uchwały nr 343/XIII/2015 Rady Miasta Lublin z dnia 23 grudnia 2015 roku w sprawie określenia kryteriów wraz z liczbą punktów w postępowaniu rekrutacyjnym dla kandydatów zamieszkałych poza obwodem szkoły do publicznych szkół podstawowych prowadzonych przez Gminę Lublin, którym ustalono obwód (ze zmianami przyjętymi podjętą Uchwałą Rady Miasta Lublin nr 379/XIV/2016 z dnia 21 stycznia 2016 roku) oraz Obwieszczenie Prezydenta Miasta Lublin z dnia 29 stycznia 2016 r.
OBWIESZCZENIE
Prezydenta Miasta Lublin
z dnia 29 stycznia 2016 r.
Na podstawie §14 ust. 1 pkt 2 Rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 2 listopada 2015 roku w sprawie sposobu przeliczania na punkty poszczególnych kryteriów uwzględnianych w postępowaniu rekrutacyjnym, składu i szczegółowych zadań komisji rekrutacyjnej, szczegółowego trybu i terminów przeprowadzania postępowania rekrutacyjnego oraz postępowania uzupełniającego (Dz. U. poz. 1942) oraz §1 i §2 podjętej Uchwały nr 343/XIII/2015 Rady Miasta Lublin z dnia 23 grudnia 2015 roku w sprawie określenia kryteriów wraz z liczbą punktów w postępowaniu rekrutacyjnym dla kandydatów zamieszkałych poza obwodem szkoły do publicznych szkół podstawowych prowadzonych przez Gminę Lublin, którym ustalono obwód (ze zmianami przyjętymi podjętą Uchwałą Rady Miasta Lublin nr 379/XIV/2016 z dnia 21 stycznia 2016 roku),
podaję do publicznej wiadomości
Kryteria wraz z liczbą punktów w postępowaniu rekrutacyjnym dla kandydatów zamieszkałych poza obwodem szkoły do publicznych szkół podstawowych prowadzonych przez Gminę Lublin, którym ustalono obwód:
1) rodzeństwo kandydata uczęszcza do danej szkoły, oddziału przedszkolnego w danej szkole lub szkoły wchodzącej w skład zespołu szkół, w ramach którego funkcjonuje dana szkoła - 4 punkty;
2) rodzeństwo lub rodzice kandydata są absolwentami szkoły - 2 punkty;
3) rodzeństwo kandydata uczęszcza do przedszkola funkcjonującego w pobliżu danej szkoły - 3 punkty;
4) rodzice kandydata są zatrudnieni lub prowadzą działalność gospodarczą na terenie Gminy Lublin - 2 punkty;
5) kandydat uczęszczał do przedszkola stosującego metodę Marii Montessori i ubiega się o przyjęcie do szkoły,która prowadzi rekrutację do oddziałów kształcących metodą Marii Montessori - 12 punktów.
Dokumenty niezbędne do potwierdzenia kryteriów, o których mowa w ust. 1:
1) oświadczenie rodziców o uczęszczaniu rodzeństwa kandydata do danej szkoły, oddziału przedszkolnego w danej szkole lub szkoły wchodzącej w skład zespołu szkół, w ramach którego funkcjonuje dana szkoła;
2) oświadczenie rodziców o tym, że oni lub rodzeństwo kandydata są absolwentami szkoły;
3) oświadczenie rodziców o uczęszczaniu rodzeństwa kandydata do przedszkola funkcjonującego w pobliżu danej szkoły;
4) oświadczenie rodziców o zatrudnieniu/prowadzeniu działalności gospodarczej na terenie Gminy Lublin;
5) oświadczenie rodziców o uczęszczaniu kandydata do przedszkola stosującego metodę Marii Montessori.
Projekt terminów postępowania zgłoszeniowego i rekrutacyjnego do klas pierwszych szkół podstawowych na rok szkolny 2016/2017:
Zgłoszenia do szkół podstawowych z określonym obwodem
Termin: od 1.03.2016 r. do 17 marca 2016 r.
Zasady: Do klasy pierwszej publicznej szkoły podstawowej z określonym obwodem dzieci zamieszkałe w tym obwodzie przyjmuje się z urzędu (art. 20a pkt. 5 ustawy), na podstawie zgłoszenia (art. 20e pkt. 1 ustawy).
Podpisany przez rodziców wniosek zgłoszeniowy należy złożyć w sekretariacie szkoły podstawowej.
Dzieci z orzeczeniem o potrzebie kształcenia specjalnego, które ubiegają się o przyjęcie do szkoły ogólnodostępnej stosują się do zasad określonych powyżej (art. 20a pkt. 7 ustawy).
Termin: od 1.03.2016 r. do 31 marca 2016 r.
Zasady: zgłoszenia do szkoły uczniów kontynuujących naukę w klasie I - na podstawie decyzji rodziców oraz kontynuujących naukę w szkole, w której uczęszczali do oddziału przedszkolnego.
Rekrutacja do szkół podstawowych na rok szkolny 2016/ 2017
LP |
Rodzaj czynności w postępowaniu rekrutacyjnym i uzupełniającym |
Data rozpoczęcia |
Data zakończenia |
1. |
Złożenie wniosku o przyjęcie do szkoły podstawowej wraz z dokumentami potwierdzającymi spełnienie przez kandydata warunków lub kryteriów branych pod uwagę w postępowaniu rekrutacyjnym (dla szkół lub klas w których obowiązuje sprawdzianu predyspozycji językowych oraz próby sprawności fizycznej, o których mowa w art. 7b ust.1 i art. 20h ust.1 pkt 3 ustawy o systemie oświaty) |
21.03.2016 r. |
04.04.2016r.
|
2. |
Przeprowadzenie sprawdzianu predyspozycji językowych oraz próby sprawności fizycznej, o których mowa w art. 7b ust.1 i art. 20h ust.1 pkt 3 ustawy o systemie oświaty |
06.04.2016 r. |
07.04.2016 r. |
3. |
Podanie do publicznej wiadomości przez komisję rekrutacyjną listy kandydatów, którzy uzyskali pozytywny wynik sprawdzianu predyspozycji językowych oraz próby sprawności fizycznej, o których mowa w art. 7b ust.1 i art. 20h ust.1 pkt 3 ustawy o systemie oświaty |
08.04.2016 r. |
|
4. |
Weryfikacja przez komisje rekrutacyjną wniosków i dokumentów potwierdzających spełnienie przez kandydata warunków lub kryteriów branych pod uwagę w postępowaniu rekrutacyjnym |
21.03.2016r. |
11.04.2016r. |
5. |
Podanie do publicznej wiadomości przez komisję rekrutacyjną listy kandydatów zakwalifikowanych i kandydatów niezakwalifikowanych w postępowaniu rekrutacyjnym |
13.04.2016 r. |
|
6. |
Potwierdzanie przez rodzica kandydata woli przyjęcia w postaci pisemnego oświadczenia w postępowaniu rekrutacyjnym |
14.04.2016 r. |
19.04.2016 r. |
7. |
Podanie do publicznej wiadomości przez komisję rekrutacyjną listy kandydatów przyjętych i kandydatów nieprzyjętych w postępowaniu rekrutacyjnym |
20.04.2016 r. |
|
8. |
Postępowanie uzupełniające - Złożenie wniosku o przyjęcie do szkoły podstawowej wraz z dokumentami spełnienie przez kandydata warunków lub kryteriów branych pod uwagę w postępowaniu rekrutacyjnym uzupełniającym (dla szkół lub klas w których obowiązuje sprawdzianu predyspozycji językowych oraz próby sprawności fizycznej, o których mowa w art. 7b ust.1 i art. 20h ust.1 pkt 3 ustawy o systemie oświaty) |
09.05.2016 r. |
11.05.2016 r.
|
9. |
Postępowanie uzupełniające - Przeprowadzenie sprawdzianu predyspozycji językowych oraz prób sprawności fizycznej, o których mowa w art. 7b ust.1 i art. 20h ust.1 pkt 3 ustawy o systemie oświaty |
12.05.2016 r. |
13.05.2016 r. |
10. |
Postępowanie uzupełniające - Podanie do publicznej wiadomości przez komisję rekrutacyjną listy kandydatów, którzy uzyskali pozytywny wynik sprawdzianu predyspozycji językowych oraz prób sprawności fizycznej, o których mowa w art. 7b ust.1 i art. 20h ust.1 pkt 3 ustawy o systemie oświaty |
13.05.2016 r. |
|
11. |
Postępowanie uzupełniające - Weryfikacja przez komisje rekrutacyjna wniosków do szkół podstawowych i dokumentów potwierdzających spełnienie przez kandydata warunków lub kryteriów branych pod uwagę w postępowaniu rekrutacyjnym uzupełniającym |
09.05.2016 r. |
16.05.2016 r. |
12. |
Postępowanie uzupełniające - Podanie do publicznej wiadomości przez komisję rekrutacyjną listy kandydatów zakwalifikowanych i kandydatów niezakwalifikowanych w postępowaniu rekrutacyjnym uzupełniającym |
17.05.2016 r. |
|
13. |
Postępowanie uzupełniające - Potwierdzanie przez rodzica kandydata woli przyjęcia w postaci pisemnego oświadczenia w postępowaniu rekrutacyjnym uzupełniającym |
19.05.2016 r. |
19.05.2016 r. |
14. |
Postępowanie uzupełniające - Podanie do publicznej wiadomości przez komisję rekrutacyjną listy kandydatów przyjętych i kandydatów nieprzyjętych w postępowaniu rekrutacyjnym uzupełniającym |
20.05.2016 r. |
Szczegółowe terminy postępowania rekrutacyjnego zostaną podane po opublikowaniu Uchwały w Dzienniku Urzędowym Województwa Lubelskiego.
Zasady postępowania zgłoszeniowego i rekrutacyjnego do klas pierwszych publicznych szkół podstawowych na rok szkolny 2015/2016, dla których organem prowadzącym jest Miasto Lublin określa się na podstawie ustawy z dnia 6 grudnia 2013 r. o zmianie ustawy o systemie oświaty oraz niektórych innych ustaw (Dz. U. 2014 poz. 7).
1. W postępowaniu rekrutacyjnym na rok szkolny 2015/2016 do publicznych szkół podstawowych prowadzonych przez Gminę Lublin, rekrutacja prowadzona jest do klas pierwszych. Dzieci mogą realizować naukę w oddziałach*:
2. Zapisy do szkół podstawowych z określonym obwodem.
Termin: od 16.03.2015 r. do 31 marca 2015 r.
Zasady: Do klasy pierwszej publicznej szkoły podstawowej z określonym obwodem dzieci zamieszkałe w tym obwodzie przyjmuje się z urzędu (art. 20a pkt. 5 ustawy**), na podstawie zgłoszenia (art. 20e pkt. 1 ustawy).
Wniosek zgłoszeniowy można wypełnić:
3. Weryfikacja braku złożenia wniosku zgłoszeniowego
Termin: od 1 do 23 kwietnia 2015 r.
Zasady: W przypadku braku wniosku zgłoszeniowego, dziecka zameldowanego w obwodzie szkoły, dyrektor szkoły podstawowej zobowiązany jest na podstawie art. 14b pkt. 1 i art. 19 ust. 1 pkt 1 ustawy, do podjęcia działań wyjaśniających, zmierzających do określenia spełniania obowiązku szkolnego przez ww. dziecko.
4. Rekrutacja kandydatów zamieszkałych poza obwodem szkoły podstawowej na wolne miejsca.
Termin: od 18 do 28 maja 2015 r.
Zasady: W szkole podstawowej publicznej, z określonym obwodem, kandydaci do klasy pierwszej zamieszkali poza obwodem szkoły podstawowej mogą być przyjęci do klasy pierwszej po przeprowadzeniu postępowania rekrutacyjnego, jeżeli dana szkoła podstawowa nadal dysponuje wolnymi miejscami, na podstawie kryteriów zawartych w statucie danej szkoły podstawowej (art. 8 ust. 1 ustawy). Maksymalnie kandydat wybiera 3 szkoły (art. 20az ustawy), z których pierwsza określana jest szkołą pierwszego wyboru.
Rodzice kandydata składają podpisany wniosek rekrutacyjny o przyjęcie dziecka do szkoły w szkole pierwszego wyboru.
Kryteria przyjęcia ucznia do klasy pierwszej danej szkoły zamieszczone są w statutach szkół.
Statuty są dostępne na stronach internetowych szkół lub w szkołach.
5. Potwierdzenie woli podjęcia nauki dotyczy:
Termin: od 1 do 3 czerwca 2015 r.
Zasady: Rodzice kandydatów zakwalifikowanych do szkoły podstawowej potwierdzają wolę podjęcia przez dziecko nauki przez dostarczenie do sekretariatu szkoły podpisanego potwierdzenia woli uczęszczania do szkoły podstawowej (formularz dostępny w systemie i sekretariacie).
Uwaga: Kandydaci spoza obwodu szkoły, rekrutowani na wolne miejsca.
W przypadku, gdy kandydat do szkoły podstawowej (zameldowany na terenie Gminy Lublin) w wyniku postępowania rekrutacyjnego nie spełnił kryteriów i nie został zakwalifikowany do żadnej z trzech wybranych przez siebie szkół podstawowych system informatyczny umieści go na liście kandydatów zakwalifikowanych w szkole podstawowej obwodowej, do której w terminie od 1 do 3 czerwca 2015r. należy złożyć wniosek zgłoszeniowy.
Szczegółowe terminy postępowania rekrutacyjnego do klas ogólnodostępnych, integracyjnych, dwujęzycznych, sportowych, sportowych profilowanych oraz postępowanie odwoławcze określa załącznik nr 1.
Objaśnienia pojęć:
**Ustawa - ustawa z dnia 6 grudnia 2013 r. o zmianie ustawy o systemie oświaty oraz niektórych innych ustaw (Dz. U. z 2014 r., poz.7).
***Rodzice – (art. 3 pkt 10 ustawy) - należy przez to rozumieć także prawnych opiekunów dziecka oraz osoby (podmioty) sprawujące pieczę zastępczą nad dzieckiem.
*Oddział integracyjny (art.3. ust. 2a ustawy) - należy przez to rozumieć oddział szkolny, w którym uczniowie posiadający orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego uczą się i wychowują razem z pozostałymi uczniami, zorganizowany zgodnie z przepisami wydanymi na podstawie art. 71b ust. 7 pkt 3 ustawy.
Liczba uczniów w oddziale integracyjnym w szkole ogólnodostępnej wynosi od 15 do 20, w tym od 3 do 5 uczniów z orzeczeniem wydanym przez poradnię psychologiczno-pedagogiczną na dany etap edukacyjny.
*Oddział dwujęzyczny (art.3. ust. 2b ustawy) - należy przez to rozumieć oddział szkolny, w którym nauczanie jest prowadzone w dwóch językach: polskim oraz obcym nowożytnym będącym drugim językiem nauczania, przy czym prowadzone w dwóch językach są co najmniej dwa zajęcia edukacyjne, z wyjątkiem zajęć obejmujących język polski, część historii dotyczącą historii Polski i część geografii dotyczącą geografii Polski, w tym co najmniej jedne zajęcia edukacyjne wybrane spośród zajęć obejmujących: biologię, chemię, fizykę, część geografii odnoszącą się do geografii ogólnej, część historii odnoszącą się do historii powszechnej, matematykę lub spośród przedmiotów uzupełniających;
*Oddział sportowy (Rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowej z dnia 15 października 2012 r. w sprawie warunków tworzenia, organizacji oraz działania oddziałów sportowych, szkół sportowych oraz szkół mistrzostwa sportowego.)
W oddziale sportowym jest prowadzone szkolenie sportowe w jednym lub kilku sportach, w co najmniej trzech kolejnych klasach szkoły danego typu, dla co najmniej 20 uczniów w oddziale.
*Oddział sportowy profilowany – oddział, ze zwiększoną liczbą godzin wychowania fizycznego, utworzony decyzją organu prowadzącego, na podstawie oceny merytorycznej Wydziału Sportu i Turystyki UM Lublin.