W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.
Budżet 2015 - podsumowanie
27.06.201615:02

Prezentujemy podsumowanie wykonania budżetu na 2015 rok. Sprawozdanie z jego wykonania zostało pozytywnie ocenione przez biegłego rewidenta i przez Regionalną Izbę Obrachunkową.

Część inwestycyjna budżetu miasta na 2015 rok nakierowana była przede wszystkim na kontynuację i dokończenie zadań związanych m.in. z rozwojem układu drogowego miasta, unowocześnieniem transportu miejskiego oraz rozbudową infrastruktury społecznej, kulturalnej, turystyczno - rekreacyjnej i sportowej. W 2015 r. dochody budżetu miasta zrealizowane zostały w 96,04 %, co stanowi kwotę 1,7 mld zł. (dochody bieżące zrealizowane zostały w ponad 99%). Pozyskaliśmy także 148 mln zł. środków europejskich, najwięcej - 115 mln zł. w zakresie transportu (podkreślić przy tym należy, że poprzednia perspektywa finansowa UE zakończyła się w 2014 r., natomiast fundusze inwestycyjne z nowej perspektywy finansowej niestety nie zostały jeszcze przez rząd uruchomione). Planowane wydatki wykonane zostały w wysokości 1,8 mld zł, co stanowi 96,54 % planu.