W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Lublin wspiera Wrocław przy ESK2016

Lublin wspiera Wrocław przy ESK2016
21.10.201513:04

Deklarację współpracy przy realizacji projektu Koalicja Miast podpisało dziś we Wrocławiu pięć polskich metropolii - Gdańsk, Łódź, Katowice, Wrocław oraz Lublin.

Koalicja Miast zrzesza miasta, które ubiegały się o tytuł Europejskiej Stolicy Kultury. Współpraca ma na celu zaprezentowanie Gdańska, Katowic, Lublina, Łodzi i Wrocławia, skupione na tym, co dla nich charakterystyczne, co wspierane przez genius loci tych miejsc stanowi o ich unikatowości. Wrocław jako Europejska Stolica Kultury 2016 stanie się sceną, na której spotkają się najlepsze pomysły i działania kulturalne z każdego z miast koalicji.

Partnerstwo pięciu metropolii Polski służy zaktywizowaniu środowisk samorządowych, artystycznych i pozarządowych. stwarza nowe możliwości w zakresie wymiany kulturalnej, promowania lokalnych artystów, animatorów i instytucji kultury, tworzenia wspólnych projektów oraz szerokiej debaty nad rozwojem kultury w samorządach. Koalicja Miast jest otwarta na kolejne polskie miasta.

Prezydenci miast zadeklarowali wolę wieloletniej współpracy przy rozwijaniu i realizowaniu projektu Koalicja Miast, którego początkiem będzie rok Europejskiej Stolicy Kultury Wrocław 2016. Będzie ona oparta na realizacji wspólnych przedsięwzięć artystycznych, wzajemnej promocji miast oraz współtworzeniu nowej jakości kulturalnej polityki rozwojowej miast.